אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קשקשנים היזהרו: פייסבוק בוחנת כפתור השתקה צילום: Pixabay

קשקשנים היזהרו: פייסבוק בוחנת כפתור השתקה

הרשת החברתית בודקת אפשרות לספק למשתמשים יכולת להשתיק את ההתראות מדפים או חברים פטפטנים מדי. הכפתור יאפשר להעלים כליל את העדכונים לזמן קצוב או בלתי מוגבל

17.09.2017, 12:50 | יואב סטולר
אחת הבעיות העיקריות בפייסבוק זו הצפת התמונות מהטיול של החבר או מברכות יום ההולדת של בת הדודה. כעת הרשת החברתית בוחנת תוסף חדש עבור אלו שמאסו בהתראות הבלתי פוסקות. לפי דיווח Techcrunch, הרשת החברתית הוסיפה בקרב מדגם ממשתמשיה תכונה חדשה המאפשרת להעלים מהפיד אנשים ספציפיים לזמן קצוב של יממה, שבוע או כ-30 יום.

קראו עוד בכלכליסט

תוספת זו של פייסבוק מזכירה מאוד את אפשרות ה"השתק" הקיימת מזה שנים באפליקציית ההודעות המידיות וואטסאפ שבבעלותה. בדומה לזו גם הפעם תכונת הוויסות תאפשר למשתמשים שלא לחסום או להסיר את החברות עם אדם מסוים בעוד שזה מעיק עליהם, בכך שיוכלו להעלים את פרסומיו מהפיד.

הפיד יעבור להשתק, צילום: צילום מסך הפיד יעבור להשתק | צילום: צילום מסך הפיד יעבור להשתק, צילום: צילום מסך

מהלך זה ששוקלים בענקית הרשת הינו חלק מתהליך ארוך שנים במטרה להשאיר את משתמשי פייסבוק בפלטפורמה ולהאריך עד כמה שאפשר את השהייה של אלו בתוכה. עד כה, אפשרה החברה להגדיר באופן חלקי מאוד כיצד נקבעים סדר או תדירות הופעת העדכונים בפיד, זאת במסגרת בחירה מוגבלת של אנשים ועמודים בעדיפות מוגברת.

אין כניסה לקשקשנים, צילום: צילום מסך אין כניסה לקשקשנים | צילום: צילום מסך אין כניסה לקשקשנים, צילום: צילום מסך

קשה להעריך מתי או אם בכלל תכונה זו תושק. אך על פי מה שנראה, ההטמעה כבר מתבצעת במלוא הכוח. פייסבוק תוכל גם להשתמש בתכונה הזו כדי לכוונן את מידת העניין של המשתמשים בכל מיני נושאים, אם השתקת את החבר אבל לא ביטלת את החברות כנראה שאתה מעוניין בו אך פחות במה שיש לו לומר. כנ"ל בנוגע לדפים, שעשויים לעניין את המשתמש באופן נקודתי בתקופות מסוימות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות