אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירופה וטורקיה יוצאות לקרב על גביית המיסים מענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות צילום: Fridiric Latinis

אירופה וטורקיה יוצאות לקרב על גביית המיסים מענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות

הקרב על הכסף של חברות הטכנולוגיה האמריקאיות מגיע כעת לנציבות האירופית ולמשרד האוצר הטורקי. היוזמה שמתבצעת בנפרד ובמקביל תאפשר מיסוי של פעילות מסחר מקוונת באיחוד ובטורקיה

17.09.2017, 15:31 | יואב סטולר
הנציבות האירופית שוקדת בימים אלו על רשימת אפשרויות משפטיות כיצד להחיל את המס נוסף על חברות בינלאומיות אינטרנטיות, כמו גוגל ופייסבוק – כך דווח בסוכנות הידיעות רויטרס. ההודעה הגיעה מפיו של הנציב הממונה על המיסוי באיחוד האירופי, פייר מוסקוביסי בסוף השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

"הכלכלה הדיגיטלית צריכה להיות חייבת במס כמו שאר המשק", אמר מוסקוביסי עם הגעתו לפגישה של שרי האוצר האירופים בטאלין, בירת אסטוניה. במסגרת אותה ועידה דנו אמש השרים במיסוי הכלכלה הדיגיטלית.

איפה כספי המיסים של ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות, צילום: בלומברג איפה כספי המיסים של ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות | צילום: בלומברג איפה כספי המיסים של ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות, צילום: בלומברג

בשל השלכותיה המשמעותיות וסכומי הענק שמגלמת כל החלטה שתתקבל בפורום הכלכלי, בכירים אלו עובדים על מסמך אותו יציגו בפסגה של מנהיגי האיחוד ב-29 ספטמבר. זהו "מסמך המפרט את כל האפשרויות העומדות לרשות האיחוד" כדי להעלות את הצעת החוק למסות את פעילות חברות הענק המקוונות, המואשמות בתשלום מס מועט מדי באירופה.

גם בשכנה הטורקית ממזרח לאיחוד שנחשבת למתנגחת קבועה עם קונצרני הגלובליזציה של הנאסד"ק מתכננים להקשיח את המדיניות עם חברות הטכנולוגיה. שר האוצר נצ'י אגבל אמר כי בכוונתה של טורקיה לחייב את החברות הבינלאומיות במיסים עבור קניותיהם של האזרחים הטורקיים ברשת.

הניסיונות הללו של האיחוד האירופי וטורקיה הן קרב חשוב ביכולת של המדינות להתמודד עם חיסולן של רשתות השיווק המקומיות והקמעונאים הקטנים, להם אין סיכוי בקרב עם ענקיות הקניות הדיגיטליות. אותן חברות רב לאומיות משתמשות ביתרון המכירה מרחוק ומותירות את הכלכלות המקומיות מעוקרות הן מהכנסות והן ממסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות