אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק רכב: GM מתכוננת לניסוי כלים בשיתוף נסיעות

לא רק רכב: GM מתכוננת לניסוי כלים בשיתוף נסיעות

ג'נרל מוטורס תאפשר נסיעת נסיינים ברכב האוטונומי מתוצרתה באמצעות אפליקציית ליפט, בה היא מושקעת. בכך מציגה GM את הרצון להתרחב לשווקים נוספים במהפכת הרכב מלבד ייצור ומכירת מכוניות

17.09.2017, 15:42 | רפאל קאהאן
ענקית הרכב האמריקאית GM לא מתכוונת להותיר את היוזמה בתחום הרכב האוטונומי בידי גוגל או אובר בלבד. על פי דיווח של סוכנות רויטרס היום, חטיבת הרכב האוטונומי של ג'נרל מוטורס, המכונה Cruise, תתחיל בניסויים ציבוריים ומה שנותר עבור אלו הם רק האישורים הרגולטוריים הנדרשים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מתכננת מהלך במסגרתו היא תאפשר לנסיינים להתנסות בשימוש ברכב אוטונומי מתוצרתה דרך שירות שיתוף הנסיעות ליפט (Lyft). GM לא הראשונה ביוזמה מעין זו, גוגל כבר החלה לאפשר שימוש ברכבי וויימו דרך אפליקציית ליפט בתחילת הקיץ.

יצרנית המכוניות כבר מפעילה שירות שיתוף נסיעות ברכב האוטונומי, אך זה מוגבל בשלב הנוכחי לעובדי החברה בסן פרנסיסקו. השימוש בליפט כפלטפורמת השיתוף אינה מקרית, GM כבר מושקעת באפליקציה ותכננה להשתמש בה מלכתחילה במסגרת הניסוי.

כמו בניסוי שמפעילה גוגל, גם כאן הרכבים ימשיכו להשתמש בנהג אנושי למקרי חירום. השירות יתבסס על רכבי שברולט בולט היברידיים. עד כה, לא היה ברור המודל העסקי שמייעדים ב-GM, יצרנית הרכבים, לתחום הרכב האוטונומי.

מטה GM בדטרויט מטה GM בדטרויט מטה GM בדטרויט

המעבר למודל שיתוף הנסיעות מעיד שבחברה שוקלים התרחבות למוצרים נוספים, ולא מתמקדים רק במכירה של כלי הרכב ללקוחות סופיים. חוץ מגוגל ו-GM, החברות היחידות שמפעילות ניסויים כגון אלה הן אובר ונוטונומי. מהלך זה גם מתחבר להצהרה של GM בחודש שעבר בנוגע ל-Maven, שירות ליסינג לנהגי שיתוף נסיעות כגון ליפט או אובר.

החברה השיבה אז לשאלה האם היא מתכננת השקה של שירות שיתוף נסיעות נוסף, והודיעה כי זו בוחנת את צעדיה ושהיא בונה אותם לאט-לאט. אם GM תשלים את המהלך היא תהיה יצרנית הרכב המסורתית הראשונה שתצטרף לכלכלת השיתוף שכיום נשלטת בידי חברות טכנולוגיה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות