אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד יוסי בנקל יקבל 700 אלף שקל כמקדמה על תפקידו כנאמן של פישמן צילום: אוראל כהן

עו"ד יוסי בנקל יקבל 700 אלף שקל כמקדמה על תפקידו כנאמן של פישמן

הסכום יינתן עבור התקופה שמדצמבר 2016 ועד היום; לדברי בנקל, הוא מלווה בארבעה עורכי דין ובעוד שלושה אנשי צוות - והסכום מכסה בקושי את העלויות שלהם

17.09.2017, 19:30 | ענת רואה

עו"ד יוסי בנקל המשמש כנאמן בפשיטת רגל של אליעזר פישמן יקבל 700 אלף שקל כמקדמת שכר טרחה וזאת עבור פועלו מאז דצמבר 2016 ועד היום. בבקשת שכר שהגיש בנקל הוא טען כי הוא מלווה ממועד המינוי ב-4 עורכי דין ממשרדו ובעוד 3 אנשי צוות ומדובר בהיקף בלתי נתפס של חוב כספי המיוחס לאדם אחד, במה שמתברר כפשיטת הרגל הגדולה בתולדות המדינה; לדבריו, במסגרת ההליך הוגשו תביעות חוב בהיקף חסר תקדים של כ-4 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

"הלכה למעשה מדובר בהתמוטטותה של קבוצה עסקית הכוללת מאות חברות בארץ ובחו"ל שפעילותה מתפרשת על פני מגוון תחומים", טען בנקל בבקשה והוסיף כי מורכבות ההליך נובעת מכך שבמקביל מתקיימים מספר רב של הליכים למימוש נכסיו של פישמן עצמו ושל חברות בקבוצה.

לטענת בנקל ניהול התיק דורש ממנו ומצוותו שתי וערב של חקירות, התחקות ולימוד כמויות עצומות של חומר וגם הגשת מספר רב ביותר של בקשות ותגובות. זאת להבדיל ממקרים אחרים, בהם משמשים נאמן או מפרק כ"מפרק על" על עסק המתנהל פחות או יותר בידי האורגנים המקוריים שלו והכספים מועברים אל הקופה בעיקרם מכוח אותה אינרציה עסקית.

יוסי בנקל, צילום: אוראל כהן יוסי בנקל | צילום: אוראל כהן יוסי בנקל, צילום: אוראל כהן

בנקל כותב בבקשה כי השכר אותו הוא מבקש בקושי מכסה ולו את העלויות הישירות והעקיפות של העסקת צוות כה נרחב.

לבקשה הוגשה תגובת הכונס הרשמי בה נכתב כי בנקל מונה בדצמבר 2016 ומאז פעל רבות בהליך. בקופת הכינוס הצטברו כ-30 מיליון שקל ובנסיבות הללו ולאור ההיקף החריג של ההליך, הכנ"ר אינו מתנגד לכך שבנקל יקבל מקדמת שכר טרחה בהיקף 700 אלף שקל וזאת על חשבון כל שכר עתידי שייפסק לו בהליך.

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין קבע כי בנקל פעל רבות בתיק מורכב וסבוך, ובזכות פועלו הצטברו כספים בקופה. לפיכך קבע כי הוא מאשר את שכר הביניים כמבוקש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות