אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון נמל אשדוד יקיים דיון חירום בשאלה איך צ'קים פנימיים הגיעו לשוק האפור צילום: גדי קבלו

דירקטוריון נמל אשדוד יקיים דיון חירום בשאלה איך צ'קים פנימיים הגיעו לשוק האפור

הדיון יתקיים לאחר שצ'ק אחד לפחות של קופת ההלוואות לעובדים התגלגל לכאורה לגורמים שאינם קשורים לנמל, יחד עם צ'קיים של אנשים אחרים שחלקם לכאורה עובדי נמל

17.09.2017, 20:31 | ליאור גוטמן
דירקטוריון נמל אשדוד יקיים בימים הקרובים דיון חירום שינסה לענות על השאלה כיצד צ'קים פנימיים של הנמל התגלגלו לשוק האפור. הדיון יתקיים לאחר שלפחות צ'ק אחד של קופת ההלוואות לעובדים (שמכונה "קופת ערבות הדדית") התגלגל לכאורה לגורמים שאינם קשורים לנמל, יחד עם צ'קיים של אנשים אחרים שחלקם לכאורה עובדי נמל.

בדומה לחברות ממשלתיות ותיקות וגדולות, גם נמל אשדוד מאפשר ברשות לכל סקטור להחזיק קופה פנימית שמתוחזקת על ידי העובדים, משם הם רשאים לקחת הלוואות בריביות נוחות. את הכסף בקופה העובדים מפרישים מהמשכורת שלהם וכך גם הם מכסים אותה (כלומר על ידי קיזוז השכר החודשי).

נמל אשדוד נמל אשדוד נמל אשדוד

ממידע שהגיע לידי "כלכליסט" עולה שדו"ח מבקר הנמל קבע עוד בשנת 2011 שכל הצ'קיים הפנימיים - כלומר צ'קים שאינם לרכישת ציוד או לתשלום שכר, אלא למתן הלוואות - יקוטלגו בסיווג "למוטב בלבד", מה שיקשה לגלגל אותם לצד ג' בניסיון להסוות תשלום בעבור הלוואה שניתנה לכאורה לעובד כזה או אחר. מסיבה שלא ברורה ההוראה הזו לא קוימה, מה שאפשר כאמור לקחת צ'קים פנימיים ולהסב אותם לטובת מוטב אחר. הנהלת הנמל גילתה את התנועות הכספיות החריגות והגישה תלונה במשטרה על אבדן פנקס צ'קים, אולם מסיבה שאינה ברורה היא לא דיווחה על המהלך לא לדירקטוריון החברה ולא לכל הרגולטורים להם היא כפופה לרבות משרדי האוצר והתחבורה

מחברת נמל אשדוד נמסר בתגובה: ״מערכות הבקרה של חברת הנמל זיהו כי לפחות המחאה אחת של החברה התגלגלה לגורמים לא מוסמכים. לכן, בעקבות כך הוגשו שתי תלונות למשטרה אחת מהן ע"י מר אשר אוחיון והשניה ע"י ראש מדור גזברות של החברה. ניסיון זה להוציא כסף מהחברה, ע"י גורמים שאינם ידועים לה, לא צלח. עם הגשת התלונה למשטרה הסתיים טיפול החברה בנושא שכן הנושא נמצא בחקירת המשטרה. לחברה אין כל מידע על מהלך החקירה והיא ממתינה לתוצאותיה. משהובא עכשיו הנושא לידיעת הדירקטוריון, שלא היה מודע לנושא, הוא מתכוון לערוך דיון דחוף ולטפל בעניין לעומקו״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות