אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר האירי: "מס אחיד על חברות הטכנולוגיה צריך לכלול את מדינות ה־OECD" צילום: בלומברג

שר האוצר האירי: "מס אחיד על חברות הטכנולוגיה צריך לכלול את מדינות ה־OECD"

לדברי פסקל דונוהו, אירלנד מתנגדת להצעת צרפת לפיה ענקיות הטכנולוגיה ישלמו מס על הכנסתן בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, ולא על רווחיהן

17.09.2017, 21:32 | שירות כלכליסט

שר האוצר האירי פסקל דונוהו אמר בסוף השבוע כי מדינתו מתנגדת להצעת צרפת לפיה ענקיות הטכנולוגיה ישלמו מס על הכנסתן בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, ולא על רווחיהן.

בראיון שקיים בוועידת שרי האוצר של האיחוד בטאלין, אסטוניה, אמר דונוהו כי יש לטפל בבעיה בדרג ה־OECD הכולל גם את ארצות הברית. "הבעיות הקשות מאוד מאוד של מיסוי במגזר התבררו בפסגה הזו", אמר דונוהו במסיבת עיתונאים.

עד כה חתמו עשר מדינות על הצהרה הקוראת לנציבות האירופית לבחון את היתכנות המס האחיד ושמונה הביעו את הסתייגותן. על פי דיפלומט המקורב לנושא, ההתנגדויות הקשות ביותר למס הגיעו מכיוונן של אירלנד, מלטה וקפריסין. כמו כן, על פי דיווחים הציפה לוקסמבורג מספר בעיות מעשיות העשויות לנבוע מההצעה וטענה כי יש בה כדי לסבך את מערכת המיסוי.

פסקל דונוהו, צילום: בלומברג פסקל דונוהו | צילום: בלומברג פסקל דונוהו, צילום: בלומברג

מדינות אחרות, ובהן בריטניה, טענו כי יש לנקוט זהירות, זאת משום שההצעה עשויה להרגיז מדינות שאינן חברות באיחוד, באופן מיוחד את ארה"ב. המדינות הללו ציינו כי יש לפעול באמצעות ה־G20 וה־OECD על מנת לקדם רפורמה במערכת הגלובלית של מס החברות.

ההצהרה, בחתימת שרי האוצר של איטליה, ספרד, יוון, פורטוגל, בולגריה, סלובניה, רומניה, אוסטריה, צרפת וגרמניה, מציעה כי "חברות הטכנולוגיה ישלמו מס על הכנסותיהן שישקף חלק ממה שהן צריכות לשלם במונחים של מס חברות".

הנציבות האירופית תגיש בשבוע הבא מסמך מפורט שיציג את השקפותיה בנושא. הצעת המיסוי תעלה לדיון בפורום של מנהיגי האיחוד האירופי שייערך באסטוניה בסוף החודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות