אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גפני: התאמות התקציב לא יקודמו עד שהעלאת קצבאות הנכים תתקדם צילום: אלכס קולומויסקי

גפני: התאמות התקציב לא יקודמו עד שהעלאת קצבאות הנכים תתקדם

הכנסת דנה בישיבת פגרה מיוחדת בנושא מחאת הנכים. לפיד: "לממשלה יש המון כסף אבל היא מעדיפה לבזבז אותו על עצמה"; שמולי: "הממשלה מתייחסת לנכים כמו לסמרטוטי רצפה"

18.09.2017, 12:34 | שחר אילן

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני הודיע היום (ב') כי יעכב בחודש נובמבר את התאמות תקציב המדינה ל-2018 אם העלאת קצבאות הנכים לא תתקדם עד אז. בעוד חודשיים צפויה הגשת עדכון תקציב 2018 לכנסת.

קראו עוד בכלכליסט

גפני דיבר בישיבת פגרה מיוחדת של הכנסת בנושא מחאת הנכים. "זה חרפה שהקצבאות לא הועלו עד היום, ביחוד בתקופה שיש כסף לאוצר. אני מתחייב בעזרת השם ובלי נדר לא לנוח ולא לשקוט בעניין", אמר יו"ר ועדת הכספים.

רק שר אחד יעקב ליצמן אף הוא מיהדות התורה טרח להגיע לישיבת הכנסת בנושא מחאת הנכים וגם הוא העדיף להתעמת עם יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד במקום לומר את דעתו על קצבאות הנכים. בישיבה נמתחה ביקורת חריפה על הממשלה. לדבריו, "כשלפיד היה שר האוצר היה לו 3 מיליארד למע"מ אפס ולא ראיתי שנתן שקל לנכים".

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) אמר שהממשלה מתייחסת לנכים "כמו לסמרטוטי רצפה". לדבריו, הממשלה הקימה בנושא הנכים "חומה גדולה של אטימות ורוע. הממשלה מתעללת בנכים. היא מטרטרת אותם, היא משפילה אותם, היא מבזה אותה ומשקרת להם". זאת, "כשהיא מניחה מתווה אחר מתווה אחר מתווה על השולחן ונסוגה מהם".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר כי "יש לממשלה המון כסף אבל היא מעדיפה לבזבז אותו על עצמה. להסכמים קואליציוניים יש כסף. מיליארדים נשפכים על שקט פוליטי. להסכמים קואליציוניים יש כסף. לקבוצות לחץ סקטוריאליות יש כסף, כמה כסף שרוצים. פתאום לנכים אין. השפה היחידה שמבינים היא שמי שיודע לסחוט - מקבל".

אחת מהפגנות הנכים, צילום: דנה קופל אחת מהפגנות הנכים | צילום: דנה קופל אחת מהפגנות הנכים, צילום: דנה קופל

ח"כ אילן גילאון (מרצ) אמר ש"מתבחבשים עם נושא קצבאות הנכים מדצמבר 2016 כי לנכים אין מאחז פוליטי". גילאון קרא לנהגים להיות סולידריים עם הנכים שחוסמים כבישים ולא לכעוס עליהם ולא לבוז להם. "הנכים מסלימים בצדק את מחאתם. גם אני במקומם הייתי מתפתה לחסום כבישים".

ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת) אמר כי "מה שנכון לנכים נכון גם לקשישים. אני לגמרי מסכים שצריך קצבה בגובה שכר מינימום גם לנכים וגם לקשישים". לדבריו, מדובר ב"אחד המאבקים הצודקים והנכונים ביותר. נכה הוא לא חצי בן אדם".

יו"ר הקואליציה דוד ביטן תקף את מה שהגדיר כעליהום על הממשלה. "ההתקפות על ראש הממשלה ושר האוצר אין להן שום מקום", אמר, "כי הם תומכים במתווה של חברי הכנסת להעלאת הקצבאות". לדבריו היה ידוע שהצעת החוק הממשלתית תעבור בנובמבר ותחול מ-2018.

סיעת המחנה הציוני קיימה הבוקר ישיבת סיעה בעניין מחאת הנכים. יו"ר העבודה אבי גבאי אמר ש"בחודש הראשון לאחר שנחליף את הממשלה הזו, נחוקק חוק שהנכים יקבלו קצבת שכר מינימום. פשוט מאוד. זו התחייבות". לדבריו, "הממשלה מצטלמת במקום לפתור בעיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות