אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד השיכון החל לקדם את תוכנית 'משכנתא רוכשת' צילום: אוראל כהן

משרד השיכון החל לקדם את תוכנית 'משכנתא רוכשת'

במסגרת התוכנית המדינה מבקשת לאפשר לזכאי משרד הבינו והשיכון שמקבלים סיוע בשכר דירה, לרכוש את הדירות בפריסת תשלומים חודשיים

18.09.2017, 14:49 | ענת דניאלי
משרד הבינוי והשיכון הודיע היום (ב') כי החל השלב ראשון של בקשה למידע (RFI - request for Information) בתוכנית 'משכנתא רוכשת' לזכאים בסיוע בשכר דירה. במסגרת התוכנית המדינה מבקשת לאפשר לזכאי משרד הבינו והשיכון שמקבלים סיוע בשכר דירה, לרכוש את הדירות בפריסת תשלומים חודשיים.

קראו עוד בכלכליסט

בשלב הנוכחי הרפורמה פתוחה לבקשות מידע ראשוני והתעניינות במודל מצד היזמים. בהתאם לממצאים, יפורסם מכרז שבסופו ייבחרו שני יזמים.

דיור ציבורי (ארכיון), צילום: עמית שעל דיור ציבורי (ארכיון) | צילום: עמית שעל דיור ציבורי (ארכיון), צילום: עמית שעל

מבנה התוכנית "משכנתא רוכשת"

על פי משרד הבינוי והשיכון הזכאים ימשיכו לקבל את הסיוע הממשלתי בשכר דירה ולסיוע זה יתווספו עד 1,500 שקל לחודש (סיוע מוגבר). ההון הראשוני הנדרש לזכאים נקבע בשיעור של 50,000 שקל. אך לא ברור כיצד יגייסו הזכאים את ההון האמור. ייתרת הסכום יהיה בתשלומים חודשיים של 2,000 שקל שייפרסו על פני 25 שנה. בשלב זה 1,000 דירות שיכללו בתוכנית, ביישובים עירוניים בין חיפה לאשדוד וירושלים.

עוד נמסר כי הדירה תושכר לזכאים לתקופה של עד 25 שנה, ובסופה היזם יעביר את הדירה לבעלות הדייר ללא תמורה נוספת. במהלך תקופת ההתקשרות המדינה והדייר יעבירו ליזם, כל אחד בנפרד, תשלום חודשי קבוע מראש. כשדייר יבחר להפסיק את ההתקשרות ולחדול את התשלומים, למדינה תהיה זכות ראשונים לרכוש את הדירה מהיזם. לפיכך, הדירה תירשם כבר ביום הראשון על שם היזם עם הערת אזהרה על שם המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות