אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע מוכרת את החלק השני של החטיבה לבריאות האישה ב-1.4 מיליארד דולר צילום: בלומברג

טבע מוכרת את החלק השני של החטיבה לבריאות האישה ב-1.4 מיליארד דולר

ההכנסות מהמכירה, לצד העסקה למכירת ההתקן התוך רחמי פרגרד שהוכרזה לאחרונה, עומדות על 2.5 מיליארד דולר וישמשו להחזר הלוואות בנקאיות

18.09.2017, 15:32 | כתב כלכליסט

בכירי טבע, ובראשם המנכ"ל הזמני יצחק פטרבורג, שמו לעצמם מטרה למכור פעילויות שאינן בתחומי הליבה של טבע במטרה לצמצם את החוב בגובהה 35 מיליארד דולר לאחר מסע רכישות לא מוצלח שכלל את רימסה המקסיקנית ואת אקטביס - החטיבה הגנרית של אלרגן.

היום טבע מדווחת כי היא חתמה על הסכם סופי עם קרן CVC Capital Partners למכירת תיק מוצרים מתוך עסק בריאות האישה הגלובלי של טבע, הכולל מוצרי אמצעי מניעה, פוריות , גיל המעבר ואוסטיאופורוזיס תמורת 703 מיליון דולר במזומן.

קראו עוד בכלכליסט

טבע גם חתמה על הסכם לפיו Foundation Consumer Healthcare תרכוש את "גלולת היום שאחרי" (Plan B One-Step) ואת מותגי טבע בתחום אמצעי מניעה חירום,תמורת 675 מיליון דולר במזומן.

בסה"כ מדובר על היקף מכירות של 1.38 מיליארד דולר, כאשר ב-2016 ההכנסות ממוצרים אלו עמדו על כ-400 מיליון דולר, כך שמדובר על מכפיל מכירות של 3.5.

ביחד עם החלק הראשון של העסקה משבוע שעבר, בו ענקית הפארמה הישראלית מכרה את המוצר Paragard, התקן תוך־רחמי למניעת היריון, ואת מפעל הייצור שלו בבאפלו (שבמדינת ניו יורק), תמורת 1.1 מיליארד דולר במזומן לחטיבת קופר סרג'יקל (CSI) של קופר קומפאניז (Cooper Companies), חברה ציבורית מקליפורניה, טבע מגיע להכנסות כוללות של 2.48 מיליארד דולר מגיעות לקרוב ל-2 מיליארד דולר מהיעד נטו. נציין כי המוצר Paragard רשם מכירות של 168 מיליון דולר ב־12 החודשים האחרונים, כלומר הוא נמכר לפי מכפיל הכנסות של 6.5.

טבע
טבע צילום: בלומברג

"טבע תשתמש בהכנסות מהמכירה לפרוע חוב לטווח ארוך"

"ההודעה של היום מדגימה את מחויבותה של טבע לעמוד בהבטחתנו לייצר הכנסות של לפחות 2 מיליארד דולר ממכירת נכסים שאינם בליבה," אמר יצחק פטרבורג, מנכ"ל זמני. "מכירות הנכסים הראשונות הללו עלו על הציפיות וטבע תשתמש בהכנסות מהמכירה לפרוע חוב לטווח ארוך".

כעת נותר לטבע למכור את פעילותה בתחום אונקולוגיה וכאב באירופה ולהתמקד בתחומי מערכת העצבים המרכזית (CNS) והנשימה כתחומי הליבה הטיפוליים הגלובליים שלה. טבע נדרשת לקזז חוב של כ-35 מיליארד דולר לאחר רכישה לא מתוזמנת היטב אקטביס, החטיבה הגנרית של אלרגן, והיא מוכרת נכסים בעיקר כדי לשמר את דירוג האשראי שלה.

בעקבות הדוחות הגרועים ומחיקת הענק של טבע (6.1 מיליארד דולר) בסיכום הרבעון השני הורידה חברת הדירוג מודי'ס את הדירוג של טבע בדרגה אחת, לרמה של Baa3, באופק שלילי. כמו כן, בתחילת אוגוסט טבע קיצצה את תחזיות הרווח שלה לשנה הנוכחית וחתכה את הדיבידנד שלה ב-75% והתריעה בפני משקיעיה שייתכן שתיאלץ לפתוח דיון מחדש בכמה מהתנאים המגבילים בהסכמי החוב שלה אם מצב תזרים המזומנים שלה יחמיר. כל העסקות כפופה לאישור רשות ההגבלים העסקיים בארה"ב, וצפויות להיסגר לפני סוף שנת 2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות