אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה"פרזנטורית" של בי"ס ללימוד אנגלית בזאגרב: מלניה טראמפ צילום: NBC

ה"פרזנטורית" של בי"ס ללימוד אנגלית בזאגרב: מלניה טראמפ

בית ספר ללימוד שפות בבירת קרואטיה תלה שלטי חוצות עם תמונה של הגברת הראשונה של ארה"ב - ילידת מסלובניה - לצד הכתובת "דמיינו כמה רחוק תוכלו להגיע עם קצת אנגלית"

18.09.2017, 18:00 | שירות כלכליסט
בית ספר ללימוד שפות בזאגרב, בירת קרואטיה, משתמש בתמונות של מלניה טראמפ בשלטי חוצות ברחבי העיר לקידום עסקיו. "דמיינו לעצמכם כמה רחוק תוכלו להגיע עם קצת אנגלית", נכתב בשלט המקדם את בית הספר (Americki Institut), לצד תמונה של הגברת הראשונה של ארה"ב על רקע הדגל האמריקאי.

איוויס בוריץ', מנהלת הדוברות של בית הספר אמרה כי מלניה טראמפ, ילידת סלובניה, נבחרה לשמש כפרזנטורית כי היא "המהגרת המפורסמת ביותר שהגיעה מהאזור הזה לארה"ב". עם זאת, היא מוסיפה כי לא מדובר בהצהרה פוליטית. "המסר עמום בכוונה ואמור לעורר שיחות, אך לא מעבר לכך".

"המהגרת המפורסמת ביותר שהגיעה מהאזור לארה"ב". שלט הפרסומת בכיכובה של מלניה טראמפ, צילום: איי פי "המהגרת המפורסמת ביותר שהגיעה מהאזור לארה"ב". שלט הפרסומת בכיכובה של מלניה טראמפ | צילום: איי פי "המהגרת המפורסמת ביותר שהגיעה מהאזור לארה"ב". שלט הפרסומת בכיכובה של מלניה טראמפ, צילום: איי פי

המכון קנה שטחי פרסום בחמישה שלטי חוצות, אך בשלב זה מלניה מעטרת רק שניים מהם, בעקבות גשמים שמנעו את ההתקנה. "עשרות אלפי - אולי אפילו מאות אלפי - קרואטים עוזבים את המדינה ועוברים למקומות כמו אירלנד, קנדה, אוסטרליה וארה"ב, בעיקר מתוך חיפוש אחר הזדמנויות כלכליות", הסבירה בוריץ'. "אך גם עבור הנשארים, התעשייה העיקרית בקרואטיה היא התיירות, כך שישנה חשיבות גדולה ללמוד אנגלית".

בתמונה נראית מלניה לבושה בשמלה לבנה, המזכירה את זו שלבשה בוועדת המפלגה הרפובליקנית ביולי 2016, אז נשאה נאום שהתברר כי חלקים נרחבים ממנו נגנבו מנאום שנשאה עוד קודם לכן מישל אובמה. "יש דעות רבות לגבי מלניה טראמפ, אבל עובדתית היא הגברת הראשונה", הוסיפה בוריץ'. "עליה לעשות הרבה דברים, כולל לנאום באנגלית ולפנות לקהל רב בשפה זרה".

מלניה טראמפ היגרה לארה"ב בשנות ה-20 לחייה, כדי לקדם את קריירת הדוגמנות שלה. היא פגשה את טראמפ במסיבה לכבוד שבוע האופנה ב-1998. לפי קורות החיים שלה, מלבד סלובנית מלניה דוברת גם אנגלית, צרפתית, סרבית וגרמנית.

עוד לפני קמפיין הפרסום הנוכחי, העסיקה מלניה פירמת עורכי דין בסלובניה במטרה להגן על הדימוי שלה, זאת לאחר שהשתמשו בתמונות שלה כדי לקדם מוצרים שונים במדינה, ביניהם עוגות ותחתונים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות