אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר הסתדרות עובדי המדינה: נשבית משרדי הממשלה אם משנה למנכ"ל יהיה מינוי פוליטי צילום: עמית שעל

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה: נשבית משרדי הממשלה אם משנה למנכ"ל יהיה מינוי פוליטי

ועדת שירות המדינה אישרה היום את ההצעה של ועדת שקד-לוין - והיא אמורה לעבור לאישור הממשלה; אריאל יעקובי: "צר לי ששרת המשפטים עוסקת בפוליטיזציה של מינויים בשירות המדינה"

18.09.2017, 21:14 | אדריאן פילוט

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, הודיע כי במידה שהצעת ועדת שקד-לוין שלפיה משנה למנכ"ל במשרד ממשלתי ייהפך למינוי פוליטי, תובא לאישור הממשלה -  הוא יורה על שביתה כללית בכל משרדי הממשלה באופן מיידי. מוקדם יותר הערב אישרה ועדת השירות של נציבות המדינה את ההצעה.

"צר לי", אומר יעקובי, "ששרת המשפטים עוסקת בפוליטיזציה של מינויים בשירות המדינה, בניגוד גמור לדעת הפקידות המקצועית הבכירה בסקטור הממשלתי, בנוסף להתנגדותם של נציב שירות המדינה היוצא משה דיין וממלא מקום הנציב אודי פראוור".

במכתב ששיגר יעקבי נכתב כי "הסתדרות עובדי המדינה והעומד בראשה רואים בחומרה את אופן קבלת ההחלטה באין נציב במינוי קבע בוועדה, אלה בממלא מקום שהתנגד אף הוא נחרצות להצעת שרת המשפטים.

אריאל יעקובי, צילום: עמית שעל אריאל יעקובי | צילום: עמית שעל אריאל יעקובי, צילום: עמית שעל

"צר לי שבעוד בממשלה מקצצים בתקני מפתח חשובים בשירות המדינה ובמשרדי הממשלה, החיוניים לתפקוד המשרדים ופוגעים קשות במתן השירות לציבור, רואים לנכון חלק משרי הממשלה צורך למנות פקידים מיותרים בשכר ותנאים של 90% מנכ"ל מטעמם, לתפקידים ריקים מתוכן, תוך הכבדה על תקציב המדינה וזלזול בעמדת הפקידות המקצועית הבכירה בשירות המדינה". לטענת יעקובי, מהלך זה יביא לפגיעה בעובדי המדינה הקיימים.

עוד כתב יעקבי כי מדובר בניסיון לערער את המבנה הארגוני במשרדי הממשלה ולאפשר לפוליטיקאים לכפות שליטה על הפקידות המקצועית שלא לצורך ובאופן אשר יסכן את יישום החלטות הממשלה בפועל.

יעקובי פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו, בבקשה להשאיר בידיו את השליטה במינויים, שכן כממונה על נציבות שירות המדינה הוא יכול למנות פקידות מקצועית ככל שיידרש על בסיס שיקולים מקצועיים בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות