אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוריקן "מריה" פגע בקריביים, ראש הממשלה: "עף לי הגג מהבית" צילום: אי פי איי

הוריקן "מריה" פגע בקריביים, ראש הממשלה: "עף לי הגג מהבית"

סופת ההוריקן "מריה" התחזקה לדרגה העוצמתית ביותר (5) והגיעה לאי דומיניקה שבקריביים. על פי ההערכות, הסופה תגיע ביממה הקרובה לפוארטו ריקו ולאיים נוספים שנפגעו רק לאחרונה מהוריקן "אירמה". ראש הממשלה באי דומיניקה נלכד בביתו וכתב בפייסבוק: "הגג נתלש ממקומו, אני נתון לחסדיו של ההוריקן". הרשויות באיים הסמוכים קראו לתושבים למצוא מחסה

19.09.2017, 09:01 | ynet
סופה עוצמתית: ההוריקן "מריה" התחזק הלילה (יום ג') לדרגה 5, הגבוהה ביותר בסולם ספיר-סימפסון, ופגע באי דומיניקה שבמזרח האיים הקריביים. במרכז הלאומי להוריקנים מעריכים כי הסופה עלולה להתחזק עוד יותר וצפויה לגרום לנזקים קשים ביותר. על פי ההערכות, הרוחות שבמוקד הסערה נושבות במהירות של כ-260 קמ"ש.

קראו עוד בכלכליסט

כל המקומות שבהם פורסמה אזהרה ספגו פגיעה קשה בהוריקן "אירמה", העוצמתי ביותר שנרשם באוקיינוס האטלנטי, שהביא למותם של יותר מ-80 בני אדם באיי הקריביים ובארצות הברית.

 

מסלול ההתקדמות הנוכחי של "מריה" מצביע כי היא צפויה לפגוע כבר מחר ישירות בפוארטו ריקו ובאיים נוספים שרק לאחרונה נפגעו כתוצאה מהוריקן "אירמה".

הוריקן מריה (למטה) מכה בקאריביים, צילום: אי פי איי הוריקן מריה (למטה) מכה בקאריביים | צילום: אי פי איי הוריקן מריה (למטה) מכה בקאריביים, צילום: אי פי איי

"מתפללים לחסדי האל"

 

"הסופה מכה ללא רחמים! אנחנו מתפללים לחסדי האל שנשרוד את ההוריקן", כתב ראש הממשלה רוזוולט סקריט בחשבון הפייסבוק שלו. כמה דקות מאוחר יותר דיווח סקריט כי הוא שומע גגות שנתלשים מבתיהם. "הגג שלי נתלש ממקומו וביתי מוצף, אני נתון לחסדיו של ההוריקן". 7 דקות מאוחר יותר כתב כי כוחות החילוץ הצליחו להגיע אליו והוציאו אותו מביתו.

הרשויות בדומיניקה הורו על סגירת בתי הספר ומשרדי הממשלה וקראו לתושבים להיכנס למקלטים מחשש לפגיעה קשה בתשתיות. עוד לפני פגיעת הסופה אמר ראש הממשלה סקריט: "אנחנו צריכים לקחת ברצינות את 'מריה'. כל כך הרבה משקעים מסכנים את דומיניקה".

היערכות לסופה באי סן חואן, צילום: איי אף פי היערכות לסופה באי סן חואן | צילום: איי אף פי היערכות לסופה באי סן חואן, צילום: איי אף פי

הגשמים והרוחות כבר החלו באיים הקריביים לפני שלושה ימים, ובברבדוס רחובות רבים מוצפים ולא מאפשרים לאנשים לנוע כמעט בכלל. לפי המרכז הלאומי להוריקנים, באיים השונים צפויה עלייה חדה בגובה המים בעקבות מזג האוויר הסוער.

 

אזהרות הוריקן פורסמו בשורה ארוכה של איים, בהם איי הבתולה הבריטיים, איי הבתולה האמריקניים, אנטיגואה וברבודה וכן האי הצרפתי-הולנדי סן מרטן.

מכסים את החלונות והדלתות בקורות עץ, צילום: איי אף פי מכסים את החלונות והדלתות בקורות עץ | צילום: איי אף פי מכסים את החלונות והדלתות בקורות עץ, צילום: איי אף פי

לפני שנתיים נפגע האי בסופה הטרופית "אריקה" שגרמה להצפות ולמפולות בוץ רבות שגרמו למותם של 31 בני אדם ולהריסתם של 370 בתים באי ההררי. גם הרשויות באיים גואדלופה ומרטיניק שנמצאים שליטה צרפתית הורו לתושבים לצפות לשיטפונות ולשיבושים באספקת החשמל והמים.

גורמים רשמיים בארצות הברית הזהירו גם את תושבי האי פוארטו ריקו שנמצא תחת חסות אמריקנית, וקראו להם למצוא מחסה. הממונה על ביטחון הציבור באי אמר לתושבים: "אתם חייבים להתפנות, אחרת תמותו. אני לא יודע איך לומר את זה בצורה ברורה יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות