אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירים במשרד הבריאות נעצרו בחשד לקבלת שוחד מיבואני תוספי מזון לספורטאים צילום: משטרת ישראל

בכירים במשרד הבריאות נעצרו בחשד לקבלת שוחד מיבואני תוספי מזון לספורטאים

שני העובדים חשודים כי קיבלו את השוחד בתמורה למתן אישור להכנסת המוצרים ארצה. ביחד אתם נעצרו שני עמילי מכס. מפקד כוח המשימה במשטרה: "רצינו להימנע מפרשת רמדיה 2"

19.09.2017, 11:47 | זוהר שחר לוי

שני עובדים בכירים במשרד הבריאות בחשד שקיבלו שוחד מיבואני תוספי מזון לספורטאים בתמורה למתן אישור להכנסת המוצרים לארץ. ביחד עם הבכירים נעצרו גם שני עמילי מכס והמשטרה תבקש להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

החקירה בפרשה הפכה גלויה לפני כשבוע והיא מנוהלת על ידי יחידת היאל"כ בלהב 433 ובשיתוך עם רשות המסים ומשרד הבריאות. במסגרת החקירה נעצרו בשבוע שעבר יבואן ומנהלת תחנת הסגר בנמל אשדוד.

שני הבכירים שנעצרו לפנות בוקר הם מהנדסי מזון בכירים המשמשים כמנהלים בשירות המזון הארצי במשרד הבריאות. על פי החשד במשטרה הבכירים, ביחד עם עמילי המכס, קיבלו שוחד מיבואן בתחום הספורט על מנת לקדם ולאשר ייבוא של תוספי מזון לספורטאים, מבלי לערוך את הבדיקות הנדרשות.

תוספי המזון לספורטאים שנתפסו, צילום: משטרת ישראל תוספי המזון לספורטאים שנתפסו | צילום: משטרת ישראל תוספי המזון לספורטאים שנתפסו, צילום: משטרת ישראל

במשטרה בודקים את החשד כי יבואן גדול בארץ, ביצע ייבוא של תוספי מזון במטרה לשווקם לספורטאים, אולם ניסה להבריח אותם ארצה מבלי שייבדקו ע"י משרד הבריאות , וזאת על ידי תשלום שוחד למנהלת תחנת ההסגר במשרד הבריאות בנמל אשדוד וכן חשד כי שיחד 2 בכירים נוספים במשרד הבריאות, האחראים על מתן אישורי ייבוא של מזון ארצה. בין המוצרים שנתפסו: Hard mass gainer, Iso sensation – ultimate nutrition ו-Hydro cool.

רפ"ק ארנון הרפז, מפקד כח משימה בלהב 433 – יאל"כ, אמר עם פרוץ הפרשה כי תזמון המעצרים נעשה בתכנון מוקדם על מנת שלא לאפשר למוצרים להגיע לצרכנים. "היתה פה חשיבות עצומה של בריאות הציבור וסכנה לשלום הציבור. המשמעות החשובה של החקירה הייתה למנוע סכנה לבריאות הציבור ולכן מאחר והבנו שלאותו יבואן יש חומרים אסורים במכולה. כוח המשימה רצה להימנע מפרשת רמדיה 2".

המשטרה תבקש להאריך את ממעצרם של הארבעה שנעצרו הבוקר והם יובאו לדיון בעניינם שיתקיים בבית משפט השלום בראשון לציון. בנוסף, יבקשו חוקרי יאל"כ להאריך פעם נוספת את מעצרה של מנהלת תחנת ההסגר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות