אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: רוב הסמארטפונים בעולם בני שנתיים לפחות

מחקר: רוב הסמארטפונים בעולם בני שנתיים לפחות

מי הם הטלפונים החכמים הנפוצים ביותר והאם הייתכן שהמרדף אחר הסמאטרפון החדש ביותר איבד מומנטום? על אף התדמית הפופולרית של האייפון, אנדרואיד מובילה במערכות ההפעלה גם בשוק המקומי

19.09.2017, 14:53 | רפאל קאהאן

חברת המחקר DeviceAtlas המתמחה במקרי שוק בתחום המובייל פרסמה דו"ח בו היא מציגה את תמונת מצב המובייל כיום בעולם. חלק ניכר מהתובנות שעולות מהמספרים והנתונים עשויים לגרום למשתמשים לחשוב פעמיים אם ליפול קורבן למכונת השיווק המשומנת של יצרניות הסמארטפונים הגדולות.

 
 
הנתון המעניין ביותר הוא שערכות השבבים הנפוצות ביותר הן הסנאפדרגון 410 ו-400 הוותיקות של קוואלקום שמפעילות בעיקר מכשירים פשוטים וכן הסמסונג אקסינוס 7 שמורכבת כמעט בכל מכשיריה של סמסונג מאז 2015 ועד השנה וכן באלה של מייזו. גם ערכות השבבים של אפל מופיעות במקום גבוה, כאשר ה-A7 וה-A9 הן הפופולריות ביותר, הראשונה מפעילה את האייפון 5 והשנייה את ה-6 וה-SE.

 

עד כמה המכשירים הפשוטים פופולריים? מסתבר שהרבה יותר ממה שהיינו מצפים. רוב סמארטפוני העולם מסתפקים בזיכרון פעולה של כ-1 או 2 גיגה-בייט ומקצתם גם מסתדרים עם 500 מגה-בייט. גדלי המסך הפופולריים ביותר הם: 4.7 אינץ', 5 אינץ' או 5.5 אינץ'. שלא במפתיע אלה מקבילים לגדלים של הדגמים הפופולריים ביותר של אפל, LG (נקסוס) וסמסונג.

 

LG נקסוס 5X אנדרואיד, צילום: רפאל קאהאן LG נקסוס 5X אנדרואיד | צילום: רפאל קאהאן LG נקסוס 5X אנדרואיד, צילום: רפאל קאהאן

 

 

שלא במפתיע, דגמי האייפון 7 היו פופולריים ביותר במדינות המערב העשירות: ארה"ב, יפן, בריטניה וקנדה. עם זאת הרוב המוחץ של המכשירים של אפל היו עדיין דגמי האייפון 6 ו-6S ובאופן מפתיע גם האייפון 5. האייפון 7 לא שכנע רבים מעבר ללקוחות החברה במדינות שצוינו לעיל, יכול לכך קשר למחסור בשקע האזניות או לשדרוג המינורי שהוא ייצג ביחס לקודמו הישיר.

 

אפשר להניח שזו גם הסיבה שאפל לא השיקה את האייפון 7S, אלא עברה ישר לאייפון 8 - כדי להימנע מזיהוי המכשיר החדש יותר עם הסדרה הפחות פופולרית. עוד מסתבר שהאייפון SE מאוד פופולרי בקנדה שם הוא מוביל את הטבלה מבחינת שימוש.

אייפון 8 החדש של אפל אייפון 8 החדש של אפל אייפון 8 החדש של אפל

במקביל, אנדרואיד נשארת המערכת הפופולרית ביותר בעולם והיא מובילה באופן מובהק בכ-60 מתוך 72 מדינות שנדגמו על ידי המחקר. יפן היא המדינה עם אחוז החדירה הנמוך ביותר שלה (באופן מפתיע, כיוון שכל יצרני המובייל היפנים משתמשים באנדרואיד להפעלת מכשיריהם). בטנזניה לעומת זאת היא שולטת על כמעט 95% מהשוק. גם בישראל היא מחזיקה כמעט 80% מהשוק למרות מראית העין של הפופולריות של האייפון.

 

 

מכשירי האנדרואיד הפופולריים היו כמובן אלה של סמסונג, אך באופן מפתיע מהדגמים היותר ישנים יחסית, סדרות הגלקסי S6 וסדרות ה-A וה-J היו הפופולריות ביותר וה-S7 מיד לאחריהן. יש לציין שהמחקר נערך ברבעון השני - כך שהגלקסי S8 טרם הספיק להתבסס. שלושת המכשירים הפופולריים בסין הם תוצרת מקומית של שיאומי (רדמי נוט 3) במקום הראשון, ואחריה Oppo ו-וואווי במקום השלישי עם ה-P8 לייט. מכשיריה של מוטורולה גם הם מחזיקים במקומות מכובדים במדינות רבות, בעיקר מכשירי המוטו G המוזלים והאמינים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות