אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשויות בז'נבה חוקרות: מי סתם את השירותים בעיר עם שטרות של 500 יורו צילום: שאטרסטוק

הרשויות בז'נבה חוקרות: מי סתם את השירותים בעיר עם שטרות של 500 יורו

השטרות בשווי כולל של 100 אלף דולר סתמו שירותים בבנק ובשלוש מסעדות. דובר המשטרה: "אנחנו פחות מתעניינים במניע, אבל רוצים לוודא מה המקור של הכסף"

19.09.2017, 14:59 | שירות כלכליסט
הרשויות בז'נבה חוקרות כיצד קרה ששירותים בבנק ובשלוש מסעדות נסתמו עם שטרות של 500 יורו בשווי כולל של 100 אלף דולר. "אנחנו פחות מתעניינים במניע, אבל רוצים לוודא מה המקור של הכסף", מסר דובר משרד התובע בז'נבה, וינסנט דרו. עם זאת, הוא הוסיף כי זריקת כסף וסתימת שירותים לא נחשבות לפשע.

על פי העיתון המקומי טריביון דה ז'נבה, הסתימה הראשונה קרתה בחודש מאי בבית השימוש באיזור הכספת בבנק UBS ברובע הפיננסי בעיר השוויצרית. שלוש מסעדות צמודות גילו סתימות דומות בעקבות שטרות בימים לאחר מכן. שני אנשים ככל הנראה הסכימו לפצות את המסעדות על הנזק, שנאמד באלפי פרנקים שוויצרים.

המשטרה החרימה את השטרות כחלק מהחקירה, אם כי חלקם נגזרו במספרים, אך לא ברור מי יקבל אותם בחזרה אם יוחלט כי הם חוקיים. דרו הדגיש כי אין סיבה ממשית בשלב זה לחשוד שמדובר בכסף מלוכלך.

עם זאת, הבנק האירופי המרכז הוציא בשנה שעברה את שטרות ה-500 יורו מתפוצה וזאת מכיוון ששימשו לעיתים קרובות מדי בפעילויות לא חוקיות כמו הלבנות הון.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות