אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפחת כהן: "זוג צעיר חייב הון עצמי של חצי מיליון שקל, זה לא מעשי" צילום: עמית שעל

משפחת כהן: "זוג צעיר חייב הון עצמי של חצי מיליון שקל, זה לא מעשי"

איתמר (43), אסתר (39), שתי תאומות בנות 9 וילד בן 2; ב־2010: גרו בשכירות בחולון. איתמר ניהל חנות ואסתר עבדה כמזכירה; ב־2017: גרים בדירה בבעלותם בחולון. איתמר בעל חנות לדגי נוי, אסתר מזכירה בבית ספר

20.09.2017, 07:20 | דותן לוי

תזכורת מהמפגש הקודם ב־2010: "לא משנה בכמה אנחנו מגדילים את ההון העצמי, מחירי הדיור משיגים אותנו", סיפרו לנו אסתר ואיתמר. הם גרו בשכירות בחולון ליד הוריו של איתמר, אשר סייעו בטיפול בתאומות, שאחת מהן משותקת. "יש לנו הון עצמי לדירה ב־700 אלף שקל, אבל זה לא מספיק. כשההורים שלי קנו פה הדירה עלתה להם 500 אלף שקל".

מה השתנה מאז? "קנינו דירת שלושה חדרים ברחוב שבו גרנו. זה היה לנו חשוב כדי שנוכל להמשיך להסתייע בהורים. לפני שנתיים נולד לנו הבן השלישי".

איך רכשתם את הדירה? "קנינו אותה מקרובת משפחה במיליון שקל, והצלחנו בעיקר בזכות מענק שקיבלנו. היו לנו גם 350 אלף שקל מחסכונות וההורים עזרו. לקחנו משכנתא של 650 אלף שקל ונשארו לנו 250 אלף שקל. היה לנו הרבה מזל - נכנס לנו כסף ממקום לא צפוי ולכן לא היינו צריכים להתפשר, ועכשיו הדירה נכנסת לתמ"א 38. היום היא שווה 1.45 מיליון שקל".

איתמר ואסתר כהן והילדים, צילום: עמית שעל איתמר ואסתר כהן והילדים | צילום: עמית שעל איתמר ואסתר כהן והילדים, צילום: עמית שעל

מסתדרים עם המשכנתא? "בהתחלה החזרנו 10,000 שקל בחודש, הרבה יותר משכר הדירה ששילמנו. עכשיו אנחנו מחזירים 4,500 שקל בחודש. זה עדיין לא פשוט כי איתמר פתח לפני ארבעה חודשים עסק שעדיין לא רווחי, אבל התכוננו לזה, וכרגע אנחנו מתמודדים עם המצב ומקווים שישתפר".

המחירים יירדו? "אני מאלה שהשתתפו במחאה החברתית", אומר איתמר. "לדעתי הממשלה מנסה לעשות משהו, אבל בסביבה שלי אני לא רואה ירידת מחירים, אולי להפך".

אתם מצטערים שלא חיכיתם למחיר למשתכן? "במידה מסוימת כן. אם הייתי זוכה בדירה, הייתי משכיר אותה ומוצא דירה ליד ההורים. התוכנית נותנת הזדמנות להרבה זוגות, אבל לא לכולם יש מזל, ואני גם שומע על קומבינות של אנשים שמוכרים את הדירה ועל הנייר משכירים אותה".

אז עדיף לקנות דירה בשוק החופשי?  "היום המחירים בשמים ואנחנו לא יודעים אם כדאי לרכוש דירה. זוג צעיר חייב הון עצמי של חצי מיליון שקל, זה לא מעשי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות