אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפחת בנדרקר: "עברנו תקופה כלכלית קשה, אנחנו מחזירים הלוואות עד עכשיו" צילום: יריב כץ

משפחת בנדרקר: "עברנו תקופה כלכלית קשה, אנחנו מחזירים הלוואות עד עכשיו"

מורן (34), איתן (36), יהלי (9), הלל (4) והכלב לאון; ב־2010: גרו בשכירות במושב מצליח. מורן עבדה בחברת ביטוח ואיתן היה סטודנט; ב־2017: גרים בדירה בבעלותם ברמלה. עכשיו תורה של מורן להיות סטודנטית, ואיתן ראש צוות בחברת הייטק

20.09.2017, 07:20 | דותן לוי

תזכורת מהמפגש הקודם ב־2010: לפני שבע שנים חיפשו מורן ואיתן דירת ארבעה חדרים ב־900 אלף שקל. "באנו עם 250 אלף שקל לבנק וצחקו לנו בפנים", הם סיפרו לנו אז. הם ויתרו על השאיפה לגור ברמת גן או בראשון לציון, ובזמן החיפושים עברו לגור בשכירות בקרוואן במושב מצליח ב־2,300 שקל. "הבן שלי בן שנתיים וכבר עברנו איתו דירה שלוש פעמים כדי להפחית את שכר הדירה", סיפרה מורן. "אני מאוכזבת שאחרי ששירתנו בצבא ועבדנו בעבודות מכובדות עם משכורות טובות אנחנו לא יכולים לקנות בית ולגור בכבוד".

אז מה השתנה מאז? "בדצמבר 2010 קנינו דירת ארבעה חדרים ב־1.18 מיליון שקל בשכונת האמנים ברמלה, קרוב להורים בראשון לציון. לפני ארבע שנים נולד בננו השני".

משפחת בנדרקר 2017, צילום: יריב כץ משפחת בנדרקר 2017 | צילום: יריב כץ משפחת בנדרקר 2017, צילום: יריב כץ

משפחת בנדרקר לפני 7 שנים, צילום: עמית שעל משפחת בנדרקר לפני 7 שנים | צילום: עמית שעל משפחת בנדרקר לפני 7 שנים, צילום: עמית שעל
איך רכשתם את הדירה? "הדירה עמדה בתקציב שלנו", מספרת מורן. "ההורים שלי נתנו לנו 250 אלף שקל ועם קצת חסכונות הגענו ל־300 אלף שקל. לקחנו משכנתא של 890 אלף שקל ל־25 שנה. בסופו של דבר אנחנו לא מרגישים שהתפשרנו. יש כאן אוכלוסייה צעירה, המחירים כאן עלו והבית כבר שווה 1.6 מיליון שקל".

מסתדרים עם המשכנתא? "הקושי הוא השילוב בין החזר המשכנתא להלוואות שלקחנו, שמשפיעות עלינו יותר מהמשכנתא. עברנו תקופה קשה כלכלית כשאיתן למד לתואר ראשון, נעזרנו הרבה בהורים ולקחנו הלוואות שאנחנו מחזירים עד עכשיו".

המחאה החברתית השפיעה לדעתכם? "איתן אומר שיש הקלה כי הוזילו צהרונים והורידו את יוקר המחיה. אני לא מרגישה ככה. אנחנו משלמים משכנתא גבוהה והמשכורות שלנו לא תואמות את יוקר המחיה".

ומה דעתכם על מחיר למשתכן? "זה נראה כמו יוזמה נהדרת, אבל יש הרבה שיווקים במקומות שאין בהם עבודה. צריך להכניס שינויים בתוכנית", אומרת מורן. "אני לא מרגישה שהחמצנו את התוכנית כי אני לא רוצה להיות במתח של הגרלה, ומעדיפה ודאות. אני גם ממליצה לאחרים לקנות ולא לחכות. ככה שמתי את החינוך של הילדים במרכז".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ל3 - אפילו את זה הם לא הצליחו לחסוך כי יש להם חובות מחוץ למשכנתא
בפועל בטח לקחו 250 מההורים ועוד הלוואה משלימה של 50. לא הצליחו לחסוך שקל בעצמם. הם גם לא סוגרים את החודש כי אשתו סטודנטית. סטודנטית בגיל 34, ברצינות? בגיל הזה צריך לעבוד ולהרוויח. כל זה מצביע על בחירות לא כ"כ נכונות בחיים והתנהלות כלכלית לקויה.
דודו  |  22.09.17
לכל התגובות