אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפחת פולאד: "התלבטנו אם לקנות דירת חמישה חדרים, והחלטנו נכון" צילום: אוראל כהן

משפחת פולאד: "התלבטנו אם לקנות דירת חמישה חדרים, והחלטנו נכון"

איציק (38), ריקי (39), אביגיל (5) ואיתמר (שנתיים וחצי); ב־2010: גרו בשכירות ברחובות. שניהם אנשי הייטק; ב־2017: גרים בדירת חמישה חדרים בבעלותם ברחובות

20.09.2017, 07:20 | אמיתי גזית

תזכורת מהמפגש ה־2010: ריקי ואיציק, אנשי הייטק , חיפשו בחוסר הצלחה דירה בפחות מ־1.1 מיליון שקל. בזמן החיפושים הם נאלצו לעזוב את תל אביב בשל שכר הדירה שעמד לזנק. הם עברו לרחובות, ושם שילמו 3,100 שקל בחודש. "אנחנו בודקים שלוש אופציות: להשתתף בהגרלות של דירות מוזלות, למשל במועדון חבר, אבל צריך קשר טוב עם אלוהים כדי לזכות בהן; לעבור לעוטף עזה בשל הקלות המס; או לרדת מהארץ לשלוש שנים, לעשות מכה ולחזור".

אז מה השתנה מאז? "יש לנו שני ילדים, בת 5 ובן שנתיים וחצי, ולפני חמש שנים רכשנו דירת 5 חדרים ברחובות ההולנדית בכ־1.5 מיליון שקל. התלבטנו אם לקנות דירת 4 או 5 חדרים, ואנחנו שמחים על הבחירה, כי במחירים של היום לא בטוח שהיינו מצליחים לקנות את הדירה. היום היא עולה כ־2.2 מיליון שקל".

ריקי ואיציק פולאד, צילום: אוראל כהן ריקי ואיציק פולאד | צילום: אוראל כהן ריקי ואיציק פולאד, צילום: אוראל כהן

איך רכשתם את הדירה? "הצלחנו לחסוך ובמקביל השתחררו לנו קרנות השתלמות. לקחנו משכנתא גדולה מאוד. ההחזרים גבוהים מאוד מדי חודש, גם משום שלקחנו אותה לתקופה קצרה".

מה דעתכם על מחיר למשתכן? "אמנם השתתפנו בהגרלות של חבר, ולא זכינו, אבל יש מסר בעייתי בהגרלות. חונכנו על המוטו שאתה אדון לגורלך, והעובדה שאתה תלוי במזל היא מסר לא בריא לדור הצעיר. בכל מקרה, אנחנו לא מרגישים שהחמצנו את מחיר למשתכן. העסקה שעשינו לפני חמש שנים טובה יותר, ואנחנו לא מאמינים שהמחירים יירדו. אנחנו מרחמים על הזוגות הצעירים כי המחירים עולים והשכר לא משתנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות