אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו במסר לאיראן: "נגן על עצמנו בכל כוח הצבא" צילום: איי פי

נתניהו במסר לאיראן: "נגן על עצמנו בכל כוח הצבא"

מעודד מנאומו התקיף של טראמפ נגד איראן, המשיך רה"מ באותו הקו - ופנה בפרסימת לחמינאי. בעברית אמר על במת האו"ם: "נצח ישראל לא ישקר". לדבריו, האו"ם "גרוע יותר מפייק ניוז"

19.09.2017, 21:56 | שירות כלכליסט ו-ynet

שעות ספורות אחרי נאומו התקיף והחריג של נשיא ארה"ב באו"ם, נאם הערב (ג') גם ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת הכללית בניו יורק.

  

"אנחנו באמצע מהפכה גדולה - מהפכה במעמדה של ישראל בין האומות", פתח נתניהו את נאומו. "זה קורה כי כל כך הרבה מדינות התעוררו סוף סוף לראות מה ישראל יכולה לעשות למענן. ישראל היא האומה החדשנית ביותר בחקלאות, מים, הגנת סייבר, רכבים אוטומטיים וכו'. יש לנו הכול. עכשיו המדינות האלה מכירות ביכולותיה של ישראל בלוחמה בטרור. בשנים האחרונות ישראל סיפקה מודיעין שמנע עשרות פיגועים גדולים ברחבי העולם. הצלנו חיים רבים מאוד. אחרי 70 שנה העולם מחבק את ישאל וישראל את העולם".

"נכון, לא ביקרתי עדיין באנטרקטיקה, אבל יום אחד אני רוצה לבקר גם שם כי שמעתי שפינגווינים הם גם תומכים נלהבים של ישראל. אתם צוחקים אבל לפינגווינים אין בעיה לזהות שיש דברים שהם שחור ולבן. כשזה מגיע להחלטות האום בקשר לישראל, האבחנה הזאת לא קיימת. היא לא הייתה קימת בדצמבר כשמועצת הביטחון קבעה החלטה שגרמה לנסיגה בתהליך השלום.

"היא לא הייתה קיימת במאי שעבר, כשארגון הבריאות העולמי אימץ החלטה של סוריה שביקרה את ישראל על תנאי הבריאות ברמת הגולן. אתם לא רציניים, זה מגוחך. סוריה הפגיזה, הרעיבה, תקפה בגז ורצחה מאות אלפי מאזרחיה ופצעה עוד מיליונים, בעוד שישראל סיפקה טיפול רפואי מציל חיים לאלפי קורבנות סוריים. אבל את מי ארגון הביראות העולמי מבקר? את ישראל".

לפני הנאום צייץ נתניהו בחשבון הטוויטר שלו: "אזרחי ישראל, אני תמיד מתרגש כשאני מביא את דברכם בפני אומות העולם כאן באו"ם. היום אגיד כאן דברים ששליט איראן והעם באיראן יזכרו תמיד".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נואם באו"ם, צילום: איי פי ראש הממשלה בנימין נתניהו נואם באו"ם | צילום: איי פי ראש הממשלה בנימין נתניהו נואם באו"ם, צילום: איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות