אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק הסלולר בארה"ב לקראת טלטלה? טי-מובייל בוחנת השתלטות על המתחרה ספרינט

שוק הסלולר בארה"ב לקראת טלטלה? טי-מובייל בוחנת השתלטות על המתחרה ספרינט

מוקדם יותר השנה דווח כי סופטבנק היפנית מתכוננת לוותר על השליטה בספרינט כדי לערוך מיזוג עם טי-מובייל, ולהחזיק רק במניית מיעוט בחברה הממוזגת

20.09.2017, 16:55 | שירות כלכליסט

ספקית הסלולר האמריקאית טי-מובייל בודקת אפשרות של השתלטות על יריבתה ספרינט בעסקת מניות. זאת לאחר שסופטבנק הציעה לוותר על נתח השליטה שלה בספרינט - כך לפי דיווחים בחו"ל.

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר השנה דווח כי סופטבנק היפנית מתכוננת לוותר על השליטה בספרינט כדי לערוך מיזוג עם טי-מובייל, ולהחזיק רק במניית מיעוט בחברה הממוזגת.

ספרינט וטי-מובייל - בשליטת דויטשה טלקום הגרמנית - עדיין צריכות לדון בתנאי ההסכם, וטרם הסכימו על שער החליפין למניות או על מועד לגילוי נאות זו לזו.

לפי הדיווחים, החברות סיכמו כי המנכ"ל המוערך של טי-מובייל, ג'ון לג'ר, יעמוד בראש החברה המשותפת אם המהלך יגיע לכלל ביצוע.

סניף של טי-מובייל, צילום: בלומברג סניף של טי-מובייל | צילום: בלומברג סניף של טי-מובייל, צילום: בלומברג

חרף מכשולים רגולטוריים פוטנציאליים, המשקיעים כבר זמן מה מצפים לעסקה בין טי-מובייל לספרינט, ספקיות הסלולר השלישית והרביעית בגודלן בארה"ב.

טי-מובייל מגדילה את הנתח שלה בשוק הסלולר הרווי בארה"ב על חשבון יריבותיה AT&T ווריזון, באמצעות שיפורים ברשת והפחתת מחירים לצרכן.

ספרינט, שאליה פנתה בעבר חברת הכבלים צ'ארטר קומיוניקיישנס בהצעת מיזוג, העבירה תוכניות אלו לאש נמוכה ומתמקדת עתה בשיחות עם טי-מובייל.

חברת אלטיס USA של פטריק דרהי הצרפתי ממשיכה בינתיים לעבוד על מיזוג אפשרי עם צ'ארטר, מסר לרויטרס גורם המקורב לעניין. אלטיס סירבה להגיב ואילו צ'ארטר לא הגיבה לבקשת תגובה.

בחודש שעבר אמר מנכ"ל ספרינט כי הודעה רשמית בדבר המיזוג צפויה "בעתיד הקרוב".

סופטבנק זנחה לפני שלוש שנים שיחות לרכישת טי-מובייל ומיזוגה לתוך ספרינט, עקב התנגדות מרשויות ההגבלים העסקיים בארה"ב. עסקה כזו יכולה היתה לשים בידיה של סופטבנק את השליטה בחברה הממוזגת ולהפוך את דויטשה טלקום לבעלת מניית מיעוט בחברה.

מאז עקפה טי-מובייל את ספרינט בשווי השוק – שוויה הנוכחי של החברה הוא 51 מיליארד דולר ואילו שווי השוק של ספרינט הוא כ-34 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות