אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טורקיש איירליינס: מתכוונים לרכוש 40 מטוסי בואינג דרימליינר

טורקיש איירליינס: מתכוונים לרכוש 40 מטוסי בואינג דרימליינר

העסקה צפויה לעמוד על שווי של כ-11 מיליארד דולר והיא מתבצעת במסגרת תוכנית ההתרחבות של חברת התעופה הטורקית

22.09.2017, 16:29 | בלומברג

חברת טורקיש איירליינס הודיעה כי בכוונתה לרכוש 40 מטוסי בואינג 787-9 דרימליינר. העסקה מסמנת את התאוששותה של חברת התעופה הטורקית לאחר מתקפת הטרור על שדה התעופה הבין לאומי של באיסטנבול בשנה שעברה.

קראו עוד בכלכליסט

כשתושלם העסקה, שוויה צפוי להגיע לכ-11 מיליארד דולר לפני ההנחות המקובלות ברכישות גדולות היקף מסוג זה. ההסכם, שטקס החתימה עליו התקיים בניו יורק אתמול (ה'), מגיע לאחר מחקר שוק בן כמה שנים ומגעים שערכה החברה לגבי רכישת מטוסים גדולי ממדים במסגרת תוכניותה לבצע התרחבות.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

מטוסי הדרימליינר צפויים לסייע לחברה הטורקית לשדרג את צי מטוסיה לטיסות ארוכות הטווח בתחרות מול חברות תעופה יריבות במזרח התיכון. התרחבותה של החברה עשויה לזרז את תוכניתו של הנשיא הטורקי ארדואן להפיכת איסטנבול לאחד ממרכזי התעופה המסחרית הבינלאומיים המובילים. לחברה יש כבר הזמנה של 75 מטוסי בואינג 737 מקס – כך על פי הכתוב באתרה.

טורקיש איירליינס מתכננת להעביר את מרכז פעילותה מנמל התעופה אתאטורק באיסטנבול לנמל תעופה מרכזי אחר, הצפוי להיפתח לקראת סוף השנה. "זה מאוד מרגש עבור החברה והמעבר יפתח להם שערים חדשים. מטוסים אלו הם חלק מתוכנית הצמיחה", אמר לבלומברג מארטי בנטרוט, סגן נשיא מכירות למזה"ת, לרוסיה ולאסיה המרכזית בבואינג.

העסקה מדגישה את העניין המתמשך מצד תעשיית התעופה במטוסי נוסעים בעלי יותר מ-400 מושבים, גם נוכח המכירות המצטמצמות. בואינג קיבלה 82 הזמנות עבור מטוסי ה-787 מתחילת השנה. מספר זה יכול לצמוח אם היצרנית משיקגו תצליח לסכם התחייבויות נוספות כגון זו של ראש ממשלת מלזיה נג'יב רזאק, שהתחייב לרכוש שמונה מטוסי 787 דרימליינר, זאת בעת ביקורו בבית הלבן מוקדם יותר החודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות