אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רעידת אדמה בצפון קוריאה: "חשד שנגרמה מפיצוץ" צילום: איי פי

רעידת אדמה בצפון קוריאה: "חשד שנגרמה מפיצוץ"

סוכנות הידיעות הסינית הרשמית מדווחת שרעש בעוצמה 3.4 הורגש באזור שבו עשתה בעבר צפון קוריאה ניסויים גרעיניים, וגם הפעם מוקד הרעש היה קרוב מאוד לגובה פני הקרקע. לפי הדיווח הסיני יש חשד שהרעידה היום נגרמה אף היא מפיצוץ

23.09.2017, 12:53 | ynet
סוכנות הידיעות הסינית "שינהואה" דיווחה בצהריים (שבת) כי רעידת אדמה בדרגה 3.4 זוהתה בצפון קוריאה, באותו האזור שבו ביצעה בעבר צפון קוריאה ניסויים גרעיניים. לפי "שינהואה" מוקד הרעש היה בגובה פני האדמה. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי הממשל הסיני מסר שיש חשד שהרעידה נגרמה מפיצוץ.

מנגד מסרה הסוכנות המטאורולוגית של דרום קוריאה כי נראה שהרעש שזוהה נגרם בנסיבות טבעיות. אחת מעובדות הסוכנות אמרה בעילום שם כי אפשר לומר בוודאות שהרעידה לא נגרמה מ"פיצוץ מלאכותי". לפי הסוכנות הזו עוצמת הרעש הייתה 3 דרגות. הרעש זוהה בשעה 11:30 שעון ישראל.

כל רעידת אדמה המזוהה בצפון קוריאה, במיוחד כשהמוקד קרוב לפני האדמה, מעוררת מיד דאגה בינלאומית משום שהיא עשויה ללמד שצפון קוריאה ביצעה ניסוי גרעיני נוסף. רק לפני כשבועיים עשתה פיונגיאנג ניסוי דרמטי שכזה - בפצצת מימן. זה היה הניסוי הגרעיני השישי בתולדות צפון קוריאה, והוא לימד על התקדמות משמעותית בתוכנית הגרעין שלה.

הדיווח על רעידת האדמה היום בצהריים הובא במבזקים מיוחדים גם בסוכנות הידיעות הדרום קוריאנית "יונהאפ" וברשת "קיודו" היפנית. דרום קוריאה ויפן הן יריבותיו הגדולות ביותר של משטר קים ג'ונג און באזור, והן מודאגות מאוד מכל התפתחות בתוכנית הגרעין של פיונגיאנג.

הרעש בצפון קוריאה בא בסופו של שבוע שבו המתיחות בין וושינגטון לפיונגיאנג הגיעה לגבהים חדשים. ביום שלישי השבוע איים נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בנאומו באו"ם להרוס את צפון קוריאה אם תעז לאיים על ארה"ב. קים ג'ונג און השיב לו בנאום חריג שבו כינה אותו "חולה נפש" ואמר כי מדובר בהכרזת מלחמה מצד ארה"ב. טראמפ הגיב שוב - וכינה את שליט צפון קוריאה "משוגע" ו"איש הטילים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות