אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית התוכנה SAP רוכשת את גיגיה הישראלית

אקזיט

ענקית התוכנה SAP רוכשת את גיגיה הישראלית

סכום הרכישה מוערך בכ-300 מיליון דולר. החברה הישראלית שהוקמה ב-2006 על ידי רולי אליעזרוב, אייל מגן וערן קוטנר מספקת לארגונים מידע עסקי על גולשים וגייסה עד היום 104 מיליון דולר בשבעה סבבים. SAP היא חברת התוכנה הרביעית בגדולה בעולם ומעסיקה מעל 700 עובדים בישראל

23.09.2017, 21:53 | הגר רבט
חברת גיגיה הישראלית (Gigya) שמספקת לארגונים מידע עסקי על גולשים נרכשת על ידי חברת התוכנה האירופית SAP. סכום הרכישה ופרטיה לא נמסרו אך היא מוערכת בכ-300 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

גיגיה הוקמה ב-2006 על ידי רולי אליעזרוב (נשיא החברה), אייל מגן (סמנכ"ל פיתוח עסקי) וערן קוטנר (סמנכ"ל הטכנולוגיות). היא מנוהלת על ידי פטריק סלייר ממשרדי החברה בקליפורניה. היא גייסה עד היום 104 מיליון דולר בשבעה סבבים, בין המשקיעים קרן וינטג', קרן אינטל קפיטל העולמית, Common Fund, חברת התוכנה אדובי והקרנות בנצ'מרק, גרין ספרינג ואדבאנס.

רולי אליעזרוב, ממייסדי Gigya גיגיה רולי אליעזרוב, ממייסדי Gigya גיגיה רולי אליעזרוב, ממייסדי Gigya גיגיה

גיגיה מספקת לאתרי תוכן, בהם NBA, פורבס וטומי הילפיגר, טכנולוגיה לאפיון משתמשים. היא מייצרת לאתרים מידע עסקי על המשתמשים על ידי מתן אפשרות להתחבר לאתרים ולצרוך מהם שירותים דרך רשתות חברתיות דוגמת פייסבוק. החברה מנתחת את הנתונים לאחר שהמשתמש נרשם, ולאחר מכן מאפשרת לאתרים ליצור קשר עם המשתמשים ולהציע להם המלצות, חלקן ממומנות, באמצעות פילוח לפי מאפייניהם. הייחודיות של גיגיה טמונה בכך שהיא מנהלת לאתר התוכן את החשבונות החברתיים של המשתמשים שלו.

חברת SAP הינה חברת התוכנה הרביעית בגודלה בעולם, והיא מעסיקה מעל 700 עובדים בישראל במרכז החברה ברעננה. ב-2014 סגרה SAP את מרכז הפיתוח שלה בכרמיאל שהעסיק כ-50 עובדים. מרכז הפיתוח של SAP בישראל הוקם לאחר שהחברה העולמית רכשה את טופ טיר הישראלית של שי וראובן אגסי. מאז ביצעה החברה מספר רכישות בישראל ומרכז הפיתוח שלה ברעננה, שמעסיק את מרבית עובדיה בישראל, נחשב לאחד מארבעת המרכזים החשובים של החברה בעולם. בעקבות הרכישה הפך שי אגסי להיות אחד האנשים המובילים בחברה ואף הגיע להיות מספר 2 והמוביל הטכנולוגי שלה, שהביא לקידום המרכז בישראל והתפתחותו. לאחר עזיבתו היה חשש לסגירת המרכז, אבל החברה הביעה אמון בישראל והמשיכה לקדם את המרכז.
 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות