אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחאת הנכים התחדשה: חסמו את נתיבי איילון לשעתיים צילום: הנכים הופכים לפנתרים

מחאת הנכים התחדשה: חסמו את נתיבי איילון לשעתיים

רגע אחרי שהחג הסתיים התחדשה מחאת הנכים, שממשיכים לדרוש להשוות את קצבתם לשכר המינימום. לאחר שעתיים של חסימה מוחלטת, נפתחו שני נתיבים במחלף קק''ל לדרום, הירידות לאיילון מכביש 5 נפתחו אף הן, וכך גם מחלף שבעת הכוכבים. בכוונת הנכים להחריף את המחאה ולהישאר במקום כמה שעות

24.09.2017, 09:23 | ynet

בבוקר העמוס בשבוע: נתיבי איילון לכיוון דרום נחסמו הבוקר (א') לתנועה במחלף קק"ל לאחר שמפגינים נכים חסמו את נתיבי התנועה במלואם. החסימה הבוקר היא של אנשי ארגון "הנכים הופכים לפנתרים". בניגוד למקרי עבר, בכוונת הנכים להישאר במקום כמה שעות ואף לערוך ארוחת צהריים על הכביש.

לאחר שעתיים של חסימה מוחלטת, נפתחו שני נתיבים במחלף קק''ל באיילון לכיוון דרום מתוך ארבעה. הירידות לאיילון מכביש 5 נפתחו אף הן, וכך גם מחלף שבעת הכוכבים.

 

קראו עוד בכלכליסט

מוביל ארגון "הנכים הופכים לפנתרים", אייל כהן: "עקב מהלך חד צדדי של ממשלת ישראל שמתעללת בציבור הנכים, מהיום כבישי הארץ ייחסמו בצירים ראשיים למשך זמן ממושך מבעבר. שום מתווה לא יתקבל אם נציג 'הנכים הופכים לפנתרים' לא יהיה חלק משולחן הדיונים בכנסת".

ניקולה רוסטוביך, בן 25 מחדרה, הוא אחד הנהגים שנתקע במחסום: "אני לא מתוסכל. אם זה מה שיעזור להם ויעשה להם טוב - למה לא?", אמר הצעיר. "מבחינתי אני אהיה כאן כמה שהם צריכים. אני אמנם ממהר לעבודה, אבל לא נורא. הודעתי בעבודה שאני מאחר כי קיבלתי שורה ראשונה למחאת הנכים".

אילן נישט, נהג מונית בן 64 ממושב אחיטוב: "למרות שזה פוגע לי בפרנסה, אני תומך במחאת הנכים. זה לא מפריע לי. אני מוכן להיות פה שעות, רק שהם יצליחו".

נהג אחר: "אני כואב את כאבם אבל זה מוגזם. אנחנו במדינת חוק והמשטרה לא מצליחה להשתלט. אני מכבד כל מחאה אבל יש חוק במדינה". נועה, בת 42 מהוד השרון: "אין ספק שהמחאה מוצדקת. אמנם חבל שזה פוגע בסוף באזרח, אבל אני מבינה את הייאוש. בשבילי זה לאחר לעבודה, בשבילם זה החיים".  

פקק בנתיבי איילון (ארכיון), צילום: יאיר שגיא פקק בנתיבי איילון (ארכיון) | צילום: יאיר שגיא פקק בנתיבי איילון (ארכיון), צילום: יאיר שגיא

במקביל, ההסתדרות פתחה הבוקר בקמפיין תחת הכותרת "לא מפקירים את הנכים". הקמפיין יכלול שלטי חוצות ברחבי הארץ, מודעות בעיתונים ועל גבי אוטובוסים. זאת הפעולה הראשונה של ההסתדרות בנושא מאז שהיו"ר אבי ניסנקורן הכריז על תמיכה במאבק להעלאת קצבאות הנכות לפני כשבועיים וחצי, בתום פגישה עם ראשי ארגוני הנכים.

אלכס פרידמן, יו''ר ארגון ''נכה, לא חצי בן אדם'', הגיב בסיפוק על החלטת ההסתדרות: "רבע מיליון נכים 'חגגו' את החג רעבים, אבל כעת החגיגה הסתיימה. המאבק על הזכות הבסיסית לחיות בכבוד יימשך ויחריף כל עוד הממשלה לא תשנה את גישתה כלפי הנכים. אנחנו בני אדם, הגיע הזמן להפסיק את ההתעללות. תודה לאבי ניסנקורן על התמיכה החשובה והעמידה במילתו".

בשבוע שעבר התקיים בכנסת דיון מיוחד, אך פחות ממחצית מחברי הכנסת נכחו בו ורובם הגיעו מהאופוזיציה. הדיון התקיים בשל דרישת הנכים להשוות את קצבת הנכות, שעומדת על 2,342 שקלים לחודש, לשכר המינימום. "אי אפשר להשמיד אותנו עם k300", אמרה אחת ממנהיגות המחאה נעמי מורביה.

יו"ר הקואליציה דוד ביטן אמר בדיון כי "ראש הממשלה במפורש הוציא הודעת תמיכה במתווה שסיכמנו בכנסת. ההתקפות על ראש הממשלה ועל שר האוצר – אין להם שום מקום כי הם תומכים במתווה. אני מציע לא לעשות סיבוב פוליטי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
מחאת הנכים = אנרכיה
אם כל הכבוד שאני רוכש לנכים ולמצוקתם, חסימת כבישים אינה הדרך. משטרת ישראל נמנעת מלטפל בהפרעה לסדר בציבורי כיוון שזה לא מצטלם טוב. זוהי חוליגניות ואנרכיזם במלוא מובן המילה. חלק מהנכים יכולים ואינם רוצים לעבוד, חלקם האחר זכאי לדמי קיום בגובה שכר המינימום ואולי אף יותר. לעניין גפני, "לא יהיו העברות תקציב..." וגו', גם זו אנרכיה. ועדת הכספים אינה האחוזה הפרטית של גפני, היום זה נכים, מחר הקצבות לאברכים.
א  |  24.09.17
8.
"מאבק הנכים" הנו מעשה ברבריות וחוליגניות, מצד הנכים והממשלה.
"מאבק הנכים" הנו מעשה ברבריות וחוליגניות מצד הנכים והממשלה. רוצים לחסום, תחסמו את הכניסות לכנסת ולמשרדי הממשלה בירושלים. כל עוד ה"מאבק" מתנהל על גבינו אזי המשטרה נוהגת בהם בכפפות של משי, ברגע שיחסמו הכניסות לכנסת או למשרדי הממשלה בירושלים, יקח למשטרה בדיוק 5 דקות להעלות את כל הנכים לזינזנה ושלוח אותם משם לקיבינימט, אז חבל שהממשלה מתירה להם לפגוע במאות אלפי אזרחים שנמצאים בדרכם לעבודה, כאילו שזמנם של אזרחים אלו אינו שווה פרוטה, בעוד שראש הממשלה והשרים נוסעים להם להנאתם בכבישים בניידות ושיירות שמפנות להם את הדרך. ההתנהלות של הנכים והממשלה היא חוליגניות וברבריות הפוגעת בכלל אזרחי המדינה ואת שניהם צריכים לזרוק יחד לכלבוש.
אחד העם  |  24.09.17
לכל התגובות