אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית החשבונאות PwC תפתח משרד עו"ד בארה"ב צילום: בלומברג

ענקית החשבונאות PwC תפתח משרד עו"ד בארה"ב

ארבע חברות ראיית החשבון הגדולות מנסות להתרחב לשירותים משפטיים. החברה החדשה של PwC תייעץ לתאגידים בינלאומיים בתהליכי התייעלות

25.09.2017, 08:04 | שירות כלכליסט

ענקית ראיית החשבון PwC תפתח משרד עו"ד בוושינגטון בירת ארה"ב ותנסה להתרחב לתחום השירותים המשפטיים במדינה. החברה החדשה, שתיקרא ILC, תתחיל בפעילות השבוע ותייעץ ללקוחות בעניינים בינלאומיים, בהם ארגון מחדש ותהליכי התייעלות.

קראו עוד בכלכליסט

מחקר שפרסמה באחרונה חברת המחקר המשפטי ALM אינטליג'נס התריע כי על משרדי עו"ד להתכונן ל"עלייה משמעותית בתחרות" מצד ארבע חברות ראיית החשבון הגדולות: דלויט, EY, KPMG ו־PwC, שמעוניינות להתרחב לתחום השירותים המשפטיים. במחקר נמצא כי ארבע הגדולות משתמשות במוניטין המכובד שלהן, בסיס הקליינטים הרחב שהן אוחזות בו וביכולת להציע שירותים במגוון תחומים כדי לנגוס בנתח השוק של משרדי העו"ד המסורתיים. ארבע הפירמות הרחיבו בצורה משמעותית את החטיבות המשפטיות שלהן בשנים האחרונות, ובפרט באירופה, ומעסיקות כיום כ־8,500 עו"ד ברחבי העולם.

PwC, צילום: בלומברג PwC | צילום: בלומברג PwC, צילום: בלומברג

PwC מחזיקה בחטיבה המשפטית הגדולה ביותר ומעסיקה 2,500 עו"ד במשרדים ב־85 מדינות. עובדה זו הופכת אותה לספקית השירותים המשפטיים השישית בגודלה בעולם. עם זאת, בארה"ב מוטלות מגבלות רבות על העיסוק בנושאי חוק ומשפט. כך, למשל, ברוב המדינות בארה"ב החוק מגביל חברות רו"ח לשירותי ביקורת חשבונאית בלבד עבור הקליינטים שלהן, ואוסר עליהן להציע שירותים אחרים, בכלל זה גם בתחום המשפט.

משמעוות הדבר היא כי ILC תוכל לספק שירותים רק לחברות שאינן עובדות עם PwC. בנוסף, עורכי הדין ב־ILC ישמשו יותר כיועצים מיוחדים לענייני משפט, ולהבדיל מעורכי דין בארה"ב שמחזיקים ברישיון המתאים, לא יוכלו לייעץ לגבי עניינים חוקיים בתוך המדינה.

בראש החברה החדשה יעמוד ראש חטיבת ההתייעלות לארגונים בינלאומיים של PwC, ריצ'ארד אדמונסון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות