אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמנואל קוזינץ מוכר את "קידום - לך תצטיין" ולחמן לאיש העסקים אחיעד לוי צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

עמנואל קוזינץ מוכר את "קידום - לך תצטיין" ולחמן לאיש העסקים אחיעד לוי

קידום, חברת הכנה לפסיכומטרי ו"לחמן" ללימודי בגרויות, נמכרו לבנו של של מיכאל לוי, הבעלים של קבוצת סמל"ת יבואנית כלי הרכב פיאט וסובארו . היקף העסקה מוערך בכמה עשרות מיליוני שקלים

25.09.2017, 10:00 | גולן חזני

ארבע וחצי שנים אחרי שנמכרה לעמנואל קוזינץ, עוברת חברת קידום לידי ידיים אחרות. ל"כלכליסט" נודע כי קוזינץ מכר את הפעילויות של החברות "קידום – לך תצטיין" ו"לחמן" ללימודי בגרויות, לאיש העסקים אחיעד לוי.

לוי הוא בנו של מיכאל לוי, הבעלים של קבוצת סמל"ת יבואנית כלי הרכב פיאט וסובארו בישראל ובעל השליטה בחברת תעשיות חוטי הניילון נילית ממגדל העמק, שמכרה את החטיבה המרכזית שלה לפני כחצי שנה לסילאניס האמריקנית תמורת 230 מיליון דולר. לוי, בן 38, בוגר תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, עבד בעבר בלונדון כיועץ בחברת מקינזי, הן בסקטור הציבורי והן בפרטי.

עמנואל קוזינץ , צילום: עמית שעל עמנואל קוזינץ | צילום: עמית שעל עמנואל קוזינץ , צילום: עמית שעל

היקף העיסקה לא נמסר אולם היא נאמדת בכמה עשרות מיליוני שקלים. המותג השלישי והמרכזי של קידום, "וול-סטריט", ללימודי אנגלית, ישאר בידי קוזינץ שקיבל לאחרונה את הזכיון למותג גם ברוסיה.

קוזינץ רכש את קידום מידי חברת קפלן, שבבעלות קבוצת וושינגטון פוסט, שהחזיקה מאז 2005 במותג, אולם הציפיות של קפלן מהרכישה לא התממשו. לאורך השנים איבדה קידום נתח שוק, ונקלעה להפסדים.

נבחנים בפסיכומטרי, צילום: יריב כץ נבחנים בפסיכומטרי | צילום: יריב כץ נבחנים בפסיכומטרי, צילום: יריב כץ

תחת הבעלות של קוזינץ, התאוששה קידום, עברה הליך התייעלות וכיום היא חברה רווחית. קידום נוסדה בשנת 1981 ומקיימת עשרות קורסים במגוון רחב של נושאים ולקהלי יעד שונים. מדי שנה לומדים בקורסים של קידום למעלה מעשרת אלפים תלמידים, ביותר מ-30 מרכזי לימוד ברחבי הארץ. קידום מעסיקה כ- 400 מורים ועובדים בפריסה ארצית.

אביו של מנו, בוריס קוזינץ, היה 2012 בעל השליטה בחברת הנדל"ן RGI, הפועלת ברוסיה ונסחרת בלונדון. החברה הונפקה ב-2006, וידעה ימים טובים יותר ופחות. גם מנו היה חלק מהנהלת החברה, ושימש דירקטור ומנהל קשרי משקיעים, כשהוא מבלה את עיקר זמנו ברוסיה ובלונדון. ב-2012 מכרה המשפחה את אחזקותיה בחברה (40%) תמורת 137 מיליון דולר. מנו קוזינץ רכש זמן קצר לאחר מכן את קידום.

מנו קוזינץ בתגובה, "בחמש שנים האחרונות עשינו בקידום כברת דרך ארוכה עד לביסוסה כחברת ההכנה לבחינות הגדולה בישראל. התרשמתי מאוד מאחיעד, מהרצון הרב שלו להיכנס לתחום ההשכלה ומהחזון שלו לפיתוח החברה. אני בטוח שלחברה מצפה המשך שגשוג ומצויינות כפי שאפיינו אותה מאז ומתמיד".

אחיעד לוי, מסר: "חינוך והשכלה הם מפתח להתפתחות והצלחה. קידום היא חברה מצוינת, מקצועית ובעלת ערכים, אני שמח מאוד על הזכות להצטרף אליה. ביחד נמשיך מסורת רבת שנים של הצטיינות בחינוך ונביא את החברה לשיאים חדשים".

אלחנן יהב, מנכ"ל קידום, מסר: "קידום מצטיינת בהוראה, חדשנות ושירות, ובנויה מאנשים נפלאים. אנחנו נמשיך לייצר מוצרים חדשים המשלבים טכנולוגיות למידה ומתודולוגיות הוראה מתקדמות על מנת להמשיך לצמוח ולהוביל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות