אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דובי פרנסס מגייס 50 מיליון דולר לקרן שלישית

דובי פרנסס מגייס 50 מיליון דולר לקרן שלישית

המשקיע הישראלי, שמתמחה בהשקעות בתחום הפינטק, משלים בימים אלו את גיוס הכספים לקרן SGVC. לאחר הגיוס, בו משתתפים משקיעים מסן פרנסיסקו, לוס אנג'לס וישראל, ינהל פרנסס 150 מיליון דולר

25.09.2017, 11:12 | מאיר אורבך

המשקיע הישראלי דובי פרנסס מגייס 50 מיליון דולר לקרן הון סיכון חדשה, כך נודע ל"כלכליסט". הקרן, שנקראת SGVC, היא השלישית של פרנסס. עיקר המשקיעים בקרן החדשה הם משקיעים פרטיים או פמילי אופיס'ס (Family Offices) מעמק הסיליקון, לוס אנג'לס וישראל.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר השלמת הגיוס של הקרן החדשה צפוי פרנסס לנהל כ-150 מיליון דולר בכל הקרנות. פרנסס מתגורר בארצות הברית ומשקיע בעיקר בחברות פינטק שלהן קשר לישראל ומשרדים בעמק הסיליקון.

דובי פרנסס דובי פרנסס דובי פרנסס

בדומה לקרן השנייה של פרנסס, גם הקרן הנוכחית תשקיע בחברות טכנולוגיה פיננסיות בשלב הראשון. ברוב החברות השקיעה הקרן 3-5 מיליון דולר. כשהקרן בחרה להשקיע יותר מסכום זה, היא גייסה סכומים נוספים ממשקיעיה באמצעות קרן השקעות ייעודית שהוקמה למטרת העסקה.

מגייס כספים ממשפחת ברונפמן ומהראפר פיטבול

הקרן השנייה של SGVC שהוקמה ב-2015 ניהלה 50 מיליון דולר. בשנה האחרונה השקיעה הקרן 14 מיליון דולר בחברת Tipalti, שעוסקת באוטומציה של תהליכי תשלומים וניהול ספקים. כמו כן השקיעה הקרן 1.5 מיליון דולר בחברת Covercy, שמציעה לעסקים קטנים ובינוניים שירות העברת כספים בין מדינות. החברה גובה עמלה נמוכה משל הבנקים עבור שירות זה.

הקרן הראשונה פעלה בין 2012 ל-2014 ובשונה מקרנות 2 ו-3 לא התמקדה בפינטק. הקרן אינה פעילה יותר ומחזיקה כיום בנכסים בשווי עשרות מיליוני דולרים. בין היתר, השקיעה הקרן הראשונה ב-Addepar, SalesPredict, TalkSpace, Alibaba ועוד. בין המשקיעים האמריקאים הבולטים ב-SGVC ניתן למנות את מנהל השיווק של TMobile ניקולס דרייק, מנהלת השיווק לשעבר של מיקרוסופט מיטש מתיוס, נציגים ממשפחת ברונפמן, נציגים ממשפחת ווילסון, בעלי Lululemon, חברת ההשקעות True Capital והראפר האמריקאי Pitbull. עם המשקיעים הישראלים נמנים מייסדי NSO עמרי לביא ושלו חוליו.

מניהול כספי אוליגרך לניהול הון סיכון

פרנסס החל את דרכו בעמק הסיליקון כמשקיע של גרישין בתחום הנדל"ן והביטוח. בהמשך עברו השניים להשקעות נרחבות בתחום ההייטק, שהפך להיות מרכז הפעילות של SG, זרוע ההשקעות של גרישין. ב-2013 זכתה הקרן שלהם להיות הקרן הפעילה ביותר בהשקעות ראשוניות, על פי IVC. ב-2014 השקיעו השניים את מרבית הקרן הראשונה, וב-2015, לאחר שיצא גרישין מפעילות השקעות בתחום ההייטק, הפך פרנסס למשקיע היחיד כאשר קנה את הקרן.

פרנסס השקיע במהלך השנים בצמוד לישראלים רבים בעמק הסיליקון, ביניהם אורן זאב ודרור ברמן מאינוביישן אנדברס של אריק שמידט, איתו למד פרנסס. בעברו היה פרנסס מנהל שיווק במיצובישי ויונדאי בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות