אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך ייראה הסמארטפון המתקפל של סמסונג צילום: The Droid Review

כך ייראה הסמארטפון המתקפל של סמסונג

החברה הגישה לרשויות בדרום קוריאה שרטוט של המכשיר, שצפוי להיות בתצורת גוף צר ומאורך בדומה לשל טלפון פליפ. לפי הערכות, פיתוחו הואט בשל משבר הנוט 7 - אך עתה הואץ, לקראת השקה שצפויה לשנה הבאה

25.09.2017, 14:02 | רפאל קאהאן

סמסונג עומלת מזה ארבע שנים על פיתוח סמארטפון בעל מסך מתקפל, שמכונה גלקסי X. מסמכים שהוגשו לרשות רישום המכשירים הקוריאנית מגלים את מספר הדגם שלו ואף את מבנהו; המסמכים נחשפו בידי אתר Samobile, ומראים כי סמסונג מתקדמת לקראת השלמת הפרויקט.

קראו עוד בכלכליסט

העיצוב שהוגש לרשות רישוי המכשירים מראה גוף מאורך וצר, שניתן לקפל כמו טלפון פליפ. לפי הערכות, הטלפון יושק במהלך השנה הבאה, יתכן שבאירוע הנוט שעורכת סמסונג מדי קיץ.

שרטוט המכשיר שהגישה סמסונג שרטוט המכשיר שהגישה סמסונג שרטוט המכשיר שהגישה סמסונג

החברה חשפה את המסכים המתקפלים הראשונים שלה עוד ב-2012, תחת שם הקוד YOUM. היא בנתה גרסאות דקות, קלות ויעילות יותר של המסך, אם כי התקשתה בלהוזיל אותו מספיק עבור ייצור המוני. בשנים האחרונות הוערך כי הענקית הקוריאנית הצליחה לבנות גרסה מסחרית של המסך, אך עתה מתקשה בפיתוח יישומים עבורו, כאלה שיספקו ערך משמעותי למשתמש ויצדיקו את מחיר הטלפון - שצפוי להיות גבוה משל מכשירים סטנדרטיים.

עיצוב קונספט של מכשיר הגלקסי X, צילום: The Droid Review עיצוב קונספט של מכשיר הגלקסי X | צילום: The Droid Review עיצוב קונספט של מכשיר הגלקסי X, צילום: The Droid Review

לפי הערכות, כישלון פאבלט הנוט 7 חייב את סמסונג להסיט משאבים לשיווק ופיתוח, מה שבא על חשבון פרויקט גלקסי X - אך עתה, כשיש לה ביד שני להיטי מכירות כגלקסי S8 והנוט 8, חוזרת סמסונג להשקיע במכשיר המתקפל שלה.

מסך גמיש שפיתחה סמסונג מסך גמיש שפיתחה סמסונג מסך גמיש שפיתחה סמסונג

זוהי תקופה טובה עבור החברה - ויש שטוענים שהמצב צפוי עוד להשתפר: אנליסטים של חברת FnGuide ניתחו הערכות של 23 בתי השקעות שונים בקוריאה, וצופים רבעון שיא לסמסונג; הרווח התפעולי שלה צפוי להגיע ל-13.6 מיליארד דולר, בעוד לפני כשלושה חודשים צפו לה רווח של 12 מיליארד בלבד.

על אף שמכשירי המובייל של החברה הם שתופסים את רוב תשומת הלב, הפעילות העסקית שדוחפת את צמיחתה סמסונג היא השבבים שלה. בשנה האחרונה היא הפכה לאחת השחקניות הגדולות בעולם בתחום שבבי הפלאש, שחיוניים לשוק המובייל כולו. דווקא תחום זה צפוי לעלות לה יותר מבעבר בהוצאות תפעול, לאור רכישת חטיבת השבבים של טושיבה, שצפויה להגביר את התחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות