אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האייפון 8 מבריח את המשקיעים בשותפות של אפל צילום: רויטרס

האייפון 8 מבריח את המשקיעים בשותפות של אפל

קצב ההזמנות של הסמארטפון איטי משל האייפון 7 והאייפון 6 - מה שפוגע ביצרניות הרכיבים של המכשיר הצעיר; מניות פוקסקון, פגטרון ואחרות ירדו ב-10 עד 12 אחוז. בנוסף, צפוי האייפון 8 הסטנדרטי להיות הדגם הפחות פופולרי בסדרה החדשה

26.09.2017, 11:13 | רפאל קאהאן

מכשירי האייפון החדשים עוררו התלהבות בקרב חובבי אפל - אך לא בקרב שותפותיה; החברות שמייצרות את הטלפונים ורכיביהם - פוקסקון (הון האי), פגטרון ו-LG Innotek - חוו ירידה של 10 עד 12% בערך מניותיהן.

קראו עוד בכלכליסט

מניות חברות הטכנולוגיה הטייווניות כגון פוקסקון או TSMC, שתיים מקבלני המשנה הגדולים של אפל, מהווים גם כרבע ממדד Taiex של בורסת טאיפיי. התוצאה: כל נפילה של המניות של החברות האלה משפיע ישירות על הבריאות הכלכלית של המשק הטייווני כולו (חצי מהכלכלה הטייוונית מבוססת על יצוא).

מנכ"ל אפל טים קוק מבקר פועלי פס ייצור בחברת פוקסקון, צילום: בלומברג מנכ"ל אפל טים קוק מבקר פועלי פס ייצור בחברת פוקסקון | צילום: בלומברג מנכ"ל אפל טים קוק מבקר פועלי פס ייצור בחברת פוקסקון, צילום: בלומברג

הבעיה העיקרית של המשקיעים היא כמות ההזמנות המוקדמות של האייפונים עד כה; על פי דיווח של בלומברג, הזמנות האייפון 8 נמוכות משמעותית מאלו של האייפון 7 ו-6 בזמנם. יותר מכך, על פי מסמך מחקר שפורסם, ההזמנות לא מרשימות גם בארה"ב וגם בסין.

האייפון 8 ככל הנראה לא יהיה הלהיט התורן של אפל; למשל, רוב ההזמנות של סדרת ה-8 בבריטניה הן של דגם הפלוס, שהוא משמעותית יותר יקר מאחיו הקטן - גם לייצור וגם לרכישה - ולא מן הנמנע שהמגמה הזו תתקיים בשווקים נוספים. ימים יגידו האם האייפון 8 הסטנדרטי יהפוך לאבן ריחיים על צווארן של שותפות אפל, או להצלחה כמו קודמיו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות