אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוסדיים דורשים שיפור ביחס ההחלפה של אג"ח אינטרנט זהב צילום: אוראל כהן

המוסדיים דורשים שיפור ביחס ההחלפה של אג"ח אינטרנט זהב

היחס נקבע כחלוקה של מחירי האג"ח עם הנחה של 2.5% על מחיר השוק כדי לשכנע את המוסדיים לבצע את ההחלפה, אולם המשקיעים דורשים יותר

26.09.2017, 07:06 | אורן פרוינד
הגופים המוסדיים שמחזיקים באג"ח מסדרה ג' של אינטרנט זהב שבשליטת שאול אלוביץ' דורשים שיפור ביחס ההחלפה שמציעה להם החברה. אינטרנט זהב הגישה הצעה למחזיקי אג"ח מסדרה ג' - בהיקף של 245 מיליון שקל - להחליף את האג"ח שברשותם באג"ח מסדרה ד' הקיימת. אינטרנט זהב מציעה יחס החלפה של 1.0476. כלומר, כל מחזיק של אג"ח מסדרה ג' שייענה להצעה יקבל 1.0476 מאג"ח מסדרה ד'. היחס נקבע כחלוקה של מחירי האג"ח עם הנחה של 2.5% על מחיר השוק כדי לשכנע את המוסדיים לבצע את ההחלפה, אולם המשקיעים דורשים יותר.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הודעת החברה על תוכנית החלפת החוב האג"ח של אינטרנט זהב נפלו אתמול במסחר. אג"ח ד' נפלה ב־2% והיא נסחרת בתשואה לפדיון של 5.93%, ואג"ח ג' נפלה ב־0.7% והיא נסחרת בתשואה לפדיון של 2.2%. המחירים הנוכחיים מגלמים שהשוק דורש מאינטרנט זהב הנחה נוספת של 2%.

מהלך ההחלפה נועד למעשה להאריך את המח"מ (משך חיים ממוצע) של חוב החברה כלפי למחזיקים. אג"ח מסדרה ג' היא בעלת מח"מ של 0.95 שנים בעוד אג"ח מסדרה ד' היא בעלת מח"מ של 3.07 שנים. אלוביץ' כבר נערך ביוני האחרון לגיוס חוב לאג"ח חדשה (סדרה ה') שאמורה היתה להחליף את סדרה ג' הקיימת של החברה. אלא שבעקבות התפוצצות פרשת בזק שבה נעצר אלוביץ' ועוכב לחקירה, הגיוס התבטל. החברה הבינה כי לאחר הפרשה הזו יהיה לה קשה לצאת שוב לגיוס בשוק ההון, ולכן החליטה לבצע את המהלך הזה באמצעות החלפת חוב קיים בחוב ארוך יותר. את ההחלפה אמורה לבצע חברת החיתום של בנק דיסקונט בניהולו של לירן רזמוביץ.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: יובל חן שאול אלוביץ

לאינטרנט זהב יש יתרות נזילות של 200 מיליון שקל בקופה ועוד מניות חופשיות למכירה של בי קומיוניקיישנס בשווי של 237 מיליון שקל. מנגד, יש לה תשלומים צפויים של 130 מיליון שקל במרץ 2017 ושל 70 מיליון שקל בשנת 2018. החברה עם שווי נכסי נקי חיובי של חצי מיליארד שקל ולא נשקפת לה סכנה תזרימית באופק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות