אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון ישראל חוטפת בכיר גם ממיקרוסופט

בלעדי לכלכליסט

אמזון ישראל חוטפת בכיר גם ממיקרוסופט

אייל איטח, ששימש כחבר הנהלה במיקרוסופט ישראל וכאחראי על פיתוח טכנולוגיות הגנה מתקדמות, צפוי להתמנות לתפקיד בכיר באמזון ישראל ועשוי לקחת חלק בפיתוח תחום הסייבר בארץ. לאחרונה הצטרפה לאמזון גם יואל מארק, סגנית נשיא ביאהו לשעבר

26.09.2017, 07:09 | מאיר אורבך

ענקית הקמעונאות הבינלאומית אמזון ממשיכה לבנות את שכבת הניהול שלה בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי אייל איטח, ששימש עד כה כדירקטור פיתוח וחבר הנהלה במיקרוסופט ישראל, צפוי להתמנות לתפקיד בכיר בחברה. הוא מצטרף ליואל מארק, סגנית נשיא ביאהו לשעבר, שצפויה גם היא להתמנות לתפקיד בכיר, כפי שנחשף ב"כלכליסט" בשבוע שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

איטח (46), בוגר תואר ראשון במחשבים מאוניברסיטת ווסטמינסטר הבריטית ובעל תואר שני בהנדסת תוכנה מאימפריאל קולג' בלונדון, הצטרף למיקרוסופט ישראל ב־2007. במסגרת תפקידו האחרון בחברה, הוא היה חבר בצוות שניהל את תחום אבטחת הענן, היה אחראי על פיתוח טכנולוגיות הגנה מתקדמות ועל סיוע ללקוחות בהגנה מיטבית על בסיסי הנתונים הציבוריים והפרטיים שלהם. כמו כן, הוא היה חבר בפורום בכירי הסייבר של החברה.

לפני שהצטרף למיקרוסופט, איטח כיהן בתפקידים בכירים בחברת Inclarity הבריטית. נטלי זיו, אחותו של איטח, משמשת כדוברת הישראלית של המתחרה הגדולה של אמזון - eBay.

אייל איטח אייל איטח אייל איטח

מחפשת עוד בכירים

לפי ההערכות, אמזון ממשיכה באיתור בכירים בשוק הישראלי, בעיקר מתחום המחקר והפיתוח, במטרה לחזק את התרחבותה בארץ. החברה גייסה לאחרונה, כאמור, גם את סגנית נשיא יאהו לשעבר יואל מארק. מארק, בעלת דוקטורט במדעי המחשב מהטכניון, הצטרפה ליאהו בשנת 2009.

קודם לכן היא היתה ממקימי מרכז הפיתוח של גוגל בישראל, והיא נחשבת לאחת המומחיות הגדולות בעולם בתחום החיפוש. היא מתגוררת בחיפה, ועל פי הערכות, צפויה לעבוד במשרדי אמזון בעיר, גם כן בתחום החיפוש.

יואל מארק. צפויה להישאר בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן יואל מארק. צפויה להישאר בחיפה | צילום: אלעד גרשגורן יואל מארק. צפויה להישאר בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן

במרץ 2016, כשנה לפני פירוקה של יאהו ומכירתה לחברת ורייזון, מונתה מארק לתפקיד סגנית נשיא למחקר. עם רכישת החברה על ידי ורייזון תמורת 4.5 מיליארד דולר ומיזוגה עם AOL, נולד השם החדש של החברה — Oath. תחת Oath כיהנה מארק כמנהלת מרכז הפיתוח בחיפה.

מגדלי שרונה. אמזון שכרה 11 קומות, צילום: AIKO , משה צור אדריכלים בע"מ מגדלי שרונה. אמזון שכרה 11 קומות | צילום: AIKO , משה צור אדריכלים בע"מ מגדלי שרונה. אמזון שכרה 11 קומות, צילום: AIKO , משה צור אדריכלים בע"מ

אלקסה בתל אביב

כיום לאמזון יש שתי פעילויות מרכזיות בישראל: פיתוח ושירותי רשת (AWS: Amazon Web Services), שאותה מנהל הראל יפהר. בחינת תחומי הפעילות של איטח בעבר מעלה כי ייתכן שאמזון תבקש לחזק באמצעותו את תחום הסייבר שלה ואת פעילותה זו בישראל.

בנוסף, לפי הערכות, אמזון צפויה לעסוק בארץ בתחומי הענן - תחום שגם אותו איטח מכיר - תחום המיקרו־מעבדים, שיתבסס על רכישת אנפורנה הישראלית ותחום הסופרמרקטים הטכנולוגיים הממותגים תחת אמזון Go, וכן תרחיב את מעבדת הפיתוחים הסודיים של החברה Lab126.

לאחרונה שכרה אמזון 11 קומות במגדלי שרונה בתל אביב בשטח כולל של 12 אלף מ"ר, שם צפוי להתבצע חלק משמעותי מפיתוח אלקסה - העוזרת הווירטואלית של החברה שאמורה לסייע בביצוע רכישות מקוונות ולשמש כעזר קולי.

הצוותים הישראליים של אמזון אמורים להרחיב ולשכלל את יכולותיה של אלקסה. ההערכה היא שאמזון שואפת לשפר את העוזרת הווירטואלית כך שתוכל להפוך לסייעת צמודה לקונים, כזו שתוכל להמליץ להם על מוצרים שונים ותוכל להבין שפה טבעית.

בנוסף לקומות ששכרה במגדלי שרונה, אמזון שכרה 300 חניות ברחבי הארץ. כמו כן, החברה שכרה גם את כל פרויקט מת"ם־ים בחיפה, בשטח כולל של 25 אלף מ"ר. אמזון שכרה את המתחם לתקופה של חמש שנים, והצפי הוא שהחברה תאכלס אותו בסוף 2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות