אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבקר המדינה לכחלון: מתנגד נחרצות להארכת הביטוח הסיעודי הקבוצתי למאות אלפי עובדים צילום: חיים צח

בלעדי לכלכליסט

מבקר המדינה לכחלון: מתנגד נחרצות להארכת הביטוח הסיעודי הקבוצתי למאות אלפי עובדים

במכתב לשר האוצר קבע המבקר יוסף שפירא: "יש צורך לשווק רק ביטוחים סיעודיים קבוצתיים ארוכי טווח ולהפסיק לשווק את הביטוחים במתכונת הנוכחית"

26.09.2017, 11:04 | אדריאן פילוט

מבקר המדינה יוסף שפירא שיגר היום מכתב לשר האוצר משה כחלון וליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שבו הוא מביע תמיכה גורפת בהצעתה של הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון באוצר דורית סלינגר לא להאריך את הביטוחיים הסיעודיים הקבוצתיים. 

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששיגר שפירא והגיע לידי "כלכליסט" מציין שפירא כי "יש צורך לשווק רק ביטוחים סיעודיים קבוצתיים ארוכי טווח ויציבים ולהפסיק לשווק את הביטוחים במתכונת הנוכחית" .

הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון באוצר דורית סלינגר. המבקר יישר קו, צילום: נמרוד גליקמן הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון באוצר דורית סלינגר. המבקר יישר קו | צילום: נמרוד גליקמן הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון באוצר דורית סלינגר. המבקר יישר קו, צילום: נמרוד גליקמן

לכ-750 אלף עובדים במשק, רובם מהוועדים הגדולים, יש ביטוח סיעודי קבוצתי. לפני נתוני האוצר, הביטוח של כמחצית מהם צפוי להסתיים בסוף השנה.

על פי המתכונת הנוכחית של הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים, מתחדשים אלה כל חמש שנים, כאשר חברות הביטוח מסרבות לחדשם כאשר המבוטח מתקרב לגיל זקנה שבו ההסתברות לאירוע ביטוחי עולה משמעותית.

סלינגר התנגדה להמשך שיווקם של אותם ביטוחים ודרשה מתכונת חדשה, שבמסגרתה כל מבוטח יקבל ביטוח יציב וארוך טווח. מטבע הדברים, מדובר במסגרת ביטוחית יקרה יותר מזו הקודמת שהוגדרה על ידי בכיר ברשות שוק ההון כ"ביטוח שקר".

על רקע התייקרותו הצפויה של הביטוח הסיעודי (בעקבות יוזמת סלינגר), איימה ההסתדרות להשבית את המשק. על פי הערכות, כחלון וניסנקורן התכוונו להפעיל לחץ על סלינגר כדי לאפשר הארכה נוספת של מתכונתו הנוכחית של הביטוח הסיעודי הקבוצתי, אך נראה כי התנגדותו של שפירא עשויה לטרוף את הקלפים בהקשר זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מבקר המדינה צריך להתנגד גם להחלטה להטיל מס רירות על דירה שלישית
משה כחלון מטיל מס עונשין על פנסיונרים שדאגו לעצמם לנכסים מניבים במקום לסמוך על שוק ההון המסוכן של ישראל. אבל כחלון עצמו גר בדירה מפוארת ששווה מיליונים, הרבה יותר מכמה דירות של פנסיונר אחד. כחלון לא משלם מיסים על המותרות כי הוא דואג לעשירים ודופק את החלשים.
מרים  |  02.10.17
לכל התגובות