אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי האייפון והאייפד מתלוננים: iOS 11 מחסלת את הסוללה צילום: Apple

בעלי האייפון והאייפד מתלוננים: iOS 11 מחסלת את הסוללה

הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה מכלה את הסוללה בקצב מהיר פי 7 מקודמותיה, בין השאר בשל רכיב החיפוש הפנימי שלה. ואולם, הסוללות מתרוקנות במהירות גם בגלל המשתמשים עצמם, המסתקרנים לראות מה התחדש ב-iOS

26.09.2017, 12:06 | רפאל קאהאן

הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה של אפל, iOS 11, הושקה והגיעה לכל בעלי האייפון והאייפד ששידרגו אליה. תוך זמן קצר הוצפו פורומים טכניים ברשת בתלונות על באגים ובעיות אחרות - בראשן שימוש בלתי יעיל בסוללה, מה שגורם למכשיר לשבוק מוקדם מהצפוי. חלק מהמשתמשים אף טענו שהסוללה מציגה 100% טעינה, אך מתרוקנת תוך שעות ספורות.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הסייבר Wandera, שמתמחה בניטור מכשירים בארגונים, אספה נתוני שימוש במכשירים בעלי מערכת ההפעלה החדשה והוכיחה שאכן יש ניחות בביצועי הסוללה: מכשירים ששודרגו ל-iOS 11 מציגים כילוי סוללה מהיר כמעט פי 7 מבגרסאות קודמות. אחת הסיבות היא ספוטלייט, רכיב החיפוש הפנימי של אפל, שמבצע סריקת נתונים ברקע וגורם למכשיר להתאמץ - דבר שצפוי להסתדר בעדכון תוכנה. אפל נוהגת להתייחס לתלונות משתמשים, כך שהעדכון צפוי להופיע בהקדם.

אייפון ואייפד בעלי iOS 11, צילום: Apple אייפון ואייפד בעלי iOS 11 | צילום: Apple אייפון ואייפד בעלי iOS 11, צילום: Apple

 ואולם, האשמה אינה רק באפל: לטענת Wandera, התקנה של גרסה חדשה יוצרת סקרנות רבה בקרב המשתמשים ואלה נוטים להפעיל את כל התכונות החדשות "כדי לבדוק אותן", מה שמאיץ את קצב התרוקנות הסוללה.

בינתיים, הדיווחים מראים שלא לכולם תתגלה בעיה כזו. מעבר לכך, אם אתם משתמשים באייפון או באייפד לצרכים מקצועיים או ארגוניים, ההמלצה היא לעדכן את המערכת בלי שום קשר לבעיה הפוטנציאלית, בשביל לקבל את עדכוני האבטחה הקריטיים שאפל הטמיעה ב-iOS 11.

מי שנתקל בבעיות הללו, יכול לנקוט במספר פעולות לשיפור המצב: ראשית, הגבילו את פעילות האפליקציות ברקע (הגדרות>כללי>עדכוני אפליקציות), כמו כן הגבילו את מספר האפליקציות שמקבלות גישה לשירותי המיקום שנוטים לצרוך יותר אנרגיה (הגדרות>פרטיות>שירותי מיקום).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות