אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחלוקת בין אלטיס של פטריק דרהי לדיסני עלולה לפגוע במנויי ESPN צילום: אוראל כהן

מחלוקת בין אלטיס של פטריק דרהי לדיסני עלולה לפגוע במנויי ESPN

חברת הכבלים טוענת שדיסני דורשת עמלות חדשות ב"מאות מיליוני דולרים", כדי שאלטיס תוכל להמשיך לשדר את ערוצי ABC ו-ESPN, על אף שהרשתות סובלות מירידה ברייטינג. לאטליס כ-4.6 מיליון מנויים

26.09.2017, 12:47 | שירות כלכליסט
חברת הכבלים אלטיס ארה"ב (Altice USA) שבבעלותו של פטריק דרהי, הבעלים של HOT, נקלעה למחלוקת עם דיסני, שאם לא תיפתר עוד השבוע תגרום לכך שהלקוחות יאבדו גישה לערוצים פופולאריים כמו ABC ו-ESPN (רשת הספורט הנצפית ביותר).

קראו עוד בכלכליסט

לשתי החברות יש הרבה מה להפסיד במלחמה הזו. דיסני היא אחת השחקניות הגדולות בתעשייה, בעוד שאלטיס היא אחת מספקיות הכבלים הגדולות בארה"ב, הודות לרכישת כייבלויזיון ביוני 2016 תמורת 10 מיליארד דולר. בעקבות כך, היא משרתת מעל 4.6 מיליון לקוחות ונחשבת לספקית הכבלים הרביעית בגודלה במדינה, כשמרבית לקוחותיה הם מניו יורק, ניו ג'רזי, קונטיקט ופנסילבניה.

פטריק דרהי, בעלי אלטיס ארה"ב וגם HOT, צילום: רמי זרנגר פטריק דרהי, בעלי אלטיס ארה"ב וגם HOT | צילום: רמי זרנגר פטריק דרהי, בעלי אלטיס ארה"ב וגם HOT, צילום: רמי זרנגר

המחלוקת בין החברות נוגעת לענייני מחיר. לפי אלטיס, דיסני דורשת "מאות מיליוני דולרים" בעמלות חדשות, כדי שחברת הכבלים תוכל להמשיך לשדר את ערוצי ABC ו-ESPN, על אף שהרשתות סובלות מירידה ברייטינג.

לפי ההסכם הנוכחי בין החברות, שתוקפו פג בסוף החודש, דיסני גובה מספקיות הכבלים שמציעות את ESPN כ-8 דולר בחודש עבור כל מנוי. ESPN נחשב לערוץ הכבלים היקר ביותר המוצע, אך בשל בעיות פנימיות נראה כי בדיסני מעוניינים להעלות את המחיר.

מנגד, בדיסני טענו שאלטיס גובה מהלקוחות "160 דולר ויותר בחודש, כשמרבית הכסף נכנס  ישירות לכיסם".

אם המגעים בין החברות לא יבשילו להסכם עד סוף השבוע הזה, מנויי אלטיס יפסידו את הגישה ל-ESPN ולשאר הרשתות שבבעלות דיסני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות