אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הכלכלה ליבואניות מוצרי היגיינה נשית: הסבירו פערי המחירים לעומת חו"ל צילום: אוראל כהן

משרד הכלכלה ליבואניות מוצרי היגיינה נשית: הסבירו פערי המחירים לעומת חו"ל

בשלב הבא יזומנו היבואניות - דיפלומט, קימברלי קלארק ושסטוביץ - לשימוע בפני מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי, לאחר שנמצאו פערי מחירים משמעותיים לעומת מחירי המוצרים בעולם

26.09.2017, 14:12 | אורנה יפת

היבואניות הרשמיות של מוצרי היגיינה נשית, דיפלומט, קימברלי קלארק ושסטוביץ, זומנו למשרד הכלכלה להסביר את פערי המחירים שמצא המשרד במוצרים מתחום זה המשווקים בישראל, לעומת למחירם בעולם. ההסבר יהווה מצע לשימוע שיתקיים בפני מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי, בתוך חודש.

קראו עוד בכלכליסט

בחודשים האחרונים ערך המשרד סקירה השוואתית הבוחנת את רמת המחירים בישראל לעומת מדינות שונות במוצרים מתחום ההיגיינה לנשים, המבוססת על דו"ח נתוני נילסן שכולל את המחיר הממוצע של קטגוריות, מותגים ומוצרים ספציפיים ב-16 מדינות, ביניהם ארה"ב, איטליה, דרום קוריאה, שוודיה, קנדה, בלגיה, גרמניה, פורטוגל, צרפת, יוון, בריטניה ועוד. מחירי המוצרים הושוו במדינות אלו ביחס לישראל. מהמשרד נמסר כי על מנת לבצע השוואה בוצעו התאמות של שער החליפין ונטרול המע"מ.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

במשרד הכלכלה טרם פרסמו את גובה פערי המחירים, אך לדבריהם, תמונת המצב שהתקבלה מממצאי הבדיקה העלתה כי כמו במוצרי הטואלטיקה, קיימים פערי מחירים בחלק מהמותגים בתחום ההיגיינה הנשית ביחס למדינות הנסקרות.

תחום ההיגיינה הנשית נשלט ברובו על ידי חברת פרוקטר אנד גמבל כאשר לצידה משחקות שסטוביץ וקימברלי קלארק. מדובר בקטגוריה מוטת מבצעים ותחרותית במיוחד שהתעצמה בשנים האחרונות עם כניסתו של המותג הפרטי לייף של סופר פארם לתחום התחבושות ההיגייניות, מגיני התחתון וטמפונים. גם ג'ונסון אנד ג'ונסון משחקת בקטגוריית מגיני התחתון עם המותג קרפרי שנחשב לאחד המותגים החזקים בקטגוריה. תחבושות היגייניות ומגיני תחתון משמשים רוב העת כמוצרי לוס לידר ברשתות הפארם ומרבית הזמן נמכרות תחת מבצעים ובאמצעות קופוני הנחה בסופר-פארם.

שר הכלכלה, אלי כהן: "התופעה לפיה ישראלים נוסעים לחו"ל וחוזרים עם מוצרי טואלטיקה היא תעודת עניות לרשתות הפארם ליבואנים הבלעדיים בישראל וליצרנים. אנו נחושים לקדם את כל הצעדים הנדרשים שיבטלו את האפליה של הצרכן הישראלי ויובילו למכירה במחיר הוגן וישימו סוף לתופעת הקניות בחו"ל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות