אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דמי הניהול של אלוביץ' ביורוקום יופחתו ב-50% צילום: אוראל כהן

דמי הניהול של אלוביץ' ביורוקום יופחתו ב-50%

ב־2016 דמי הניהול עמדו על 6.3 מיליון שקל. 4 מיליון שקל מתוך סכום זה שולמו לאלוביץ' על עבודתו כיו"ר הדירקטוריון. בהודעת הדירקטוריון נאמר כי המגבלות שהוטלו עליו בעקבות החקירה בפרשת בזק "מונעות ממנו לבצע באופן מלא את כל התפקידים שנועדו ליו"ר"

26.09.2017, 13:20 | אביב גוטר

דירקטוריון בזק,שבחן מחדש את הסכם ההתקשרות מול יו"ר הדירקטוריון שאול אלוביץ' והדירקטורים המכהנים מטעם יורוקום (החברה שבאמצעותה שולט אלוביץ' בבזק), החליט כי דמי הניהול ליורוקום עבורו כיו"ר דירקטוריון החברה והחברות הבנות יופחתו ב-50% עד סוף 2017, כך דיווחה בזק היום (ג') לבורסה. ההפחתה היא רק על התקופה מיום תחילת פרשת בזק (20.6), במסגרתה נחקר אלוביץ' והוטלו עליו מגבלות.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול התכנס דירקטוריון החברה והחליט לקבל את המלצות ועדת התגמול כי הסכום שישולם על ידי בזק ליורוקום תקשורת בהתאם להסכם הניהול בגין שירותיו של בעל השליטה ויו"ר הדירקטוריון שאול אלוביץ' בבזק ובחברות הבנות והנכדות יהיה 50% מהסכום הקבוע בהסכם לתקופה של החל מה-20 ביוני, יום התפוצצות פרשת בזק.

תוקף ההחלטה יהיה עד סוף 2017, כל עוד לא יחול שינוי מהותי במגבלות הקיימות כיום על אלוביץ'. בהודעה נכתב כי ההחלטה התבססה על כך שמצד אחד המידע שנמסר לדירקטוריון, גם במהלך תקופת המגבלות, אלוביץ' משקיע זמן ניכר בטיפול בענייני הקבוצה ומאידך ההבנה של הדירקטוריון כי בשל המגבלות אלוביץ' אינו מבצע ואינו יכול לבצע באופן מלא את כל התפקידים שנועדו ליו"ר דירקטוריון פעיל וקבוע בהסכם הניהול. השיעור של 50% נקבע על בסיס הערכת הדירקטוריון לפי מיטב שיפוטו והבנתו לרמת החלקיות של ביצוע התפקיד על פני התקופה הרלוונטית.

עוד החליט הדירקטוריון כי לנוכח קיומו של הפרש בין הסכום ששולם בהתאם לתנאי הסכם הניהול כמקדמה בתחילת 2017 בגין כהונת דירקטורים בבזק ובחברות הבנות

לבין הסכום שחושב על נתוני ההשתתפויות בפועל, יידחה בשלב זה התשלום המופחת בגין שירותיו של אלוביץ' ותשלומים בגין שירותי ייעוץ בהתאם להסכם הניהול. הוחלט כי בסוף 2017 תבוצע התחשבנות סופית וקיזוז בין הסכומים ובהתאם לכך התשלום ליורוקום תקשורת או קבלת החזר ממנה.

ההחלטה התקבלה לאחר שבחודש האחרון הודיע מ"מ יו"ר דירקטוריון בזק דוד גרנות, שמונה להחליף את אלוביץ' בעקבות התפוצצות הפרשה, כי בכוונתו לבחון את הסכם דמי הניהול שמעבירה בזק ליורוקום מדי שנה עבור פעילות הדירקטורים מטעמה. על פי ההסכם דמי הניהול עמדו על כ-6.3 מיליון שקל מדי שנה, מתוכם כ-4 מיליון שקל שולמו לאלוביץ' על עבודתו כיו"ר הדירקטוריון. ביתרת הסכום חלקו 4 דירקטורים נוספים מטעם יורוקום – בנו של אלוביץ' אור, כלתו אורנה פלד-אלוביץ', מי שכונה יד ימינו של אלוביץ' עמיקם שורר ופליקס כהן מיורוקום.

הסיבה להחלטה היא כאמור החקירה שמתנהלת בימים אלה במסדרונות רשות ני"ע הנוגעת לעסקאות בעלי עניין שונות בפרימידה של אלוביץ' שכוללת בין היתר את יורוקום, חלל תקשורת, בזק ו-yes.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות