אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט מערכות עם חוזה חדש באפריקה, בשווי של 240 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

אלביט מערכות עם חוזה חדש באפריקה, בשווי של 240 מיליון דולר

במסגרת העסקה תספק החברה הישראלית בתקופה של שנתיים, מערכות הגנה מפני מטוסים, מערכות רדיו וקשר, וטיפולי השבחת מסוקים

26.09.2017, 13:25 | דרור רייך

אלביט מערכות מדווחת היום (ג') על חוזה חדש וגדול לאספקת מערכות אלקטרוניות בטחוניות למדינה באפריקה, בסכום כולל של 240 מיליון דולר. החוזה הוא  לתקופה של שנתיים.  

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת העסקה, החברה הישראלית תספק לרוכשת בין היתר מערכת אינפרה אדום (DIRCM - Directed Infra-red Counter Measure) להגנה על מטוסים מפני טילי כתף, מערכות רדיו וקשר, מערכות יבשתיות, מערכות מיני-מל"ט והשבחת מסוקים.

מוקדם יותר השנה הודיעה אלביט מערכות על חוזה הגדול נוסף, בסכום של 390 מיליון דולר, לאספקת מערך מודיעין אלקטרוני יבשתי למדינה באירופה. החוזה הזה הכולל בעיקר יכולות מודיעיניות ופתרונות קשר, שליטה ובקרה שיתפרס על פני שלוש שנים.

"החוזה הזה המאפשר לנו לספק ללקוח מגוון של מערכות ויכולות מתחומים שונים, על רקע מגמה מתחזקת שאנו עדים לה לאחרונה במדינות רבות", אמר בצלאל (בוצי) מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות, בהתייחס למצב הרגיש באפריקה. "סל המוצרים שלנו, המבוסס על טכנולוגיות חדשניות וידע מבצעי, מאפשר לנו להתאים את הפתרונות שלנו באופן ייעודי לצרכי הלקוח ואנו מקווים כי לקוחות אחרים ילכו בעקבות מגמה זו".

הביקושים הגוברים בעולם למערכות נשק, הגנה וסייבר באות לידי ביטוי במניית אלביט מערכות, הנמנית על המדד הבכיר של הבורסה, ת"א 35. המניה טיפסה ב-32% מתחילת השנה, אחת המניות המצליחות של 2017 במדד.  

בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות , צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות | צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות