אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים מעכבת העברת 30 מיליון שקל למועצות אזוריות ביו"ש כי "הקריטריונים מפלים" צילום: אלכס קולומויסקי

ועדת הכספים מעכבת העברת 30 מיליון שקל למועצות אזוריות ביו"ש כי "הקריטריונים מפלים"

למרות שלא אמר זאת מפורשות נראה שיו"ר הוועדה, משה גפני, התכוון לכך שהקריטריונים מעניקים את התקציבים רק למעוצות האזוריות ולא לערים החרדיות ביתר עילית ומודיעין עילית

26.09.2017, 13:49 | שחר אילן

ועדת הכספים מעכבת העברה של 31 מיליון שקל ל-4 מועצות האזוריות ביו"ש - גוש עציון, הר חברון, מטה בנימין ושומרון.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר הוועדה, משה גפני (יהדות התורה) הסביר זאת בכך שהקריטריונים מפלים חלק מהיישובים. גפני לא אמר זאת מפורשות בדיון, אך נראה שכוונתו לכך שהקריטריונים מעניקים את התקציבים רק למעוצות האזוריות ובכך מפלים את הערים החרדיות בשטחים ביתר עילית ומודיעין עילית.

בדיונים בשנים קודמות על אותם תקציבים, כשגפני היה באופוזיציה, הוא אמר: "אני יורק על ההעברה הזאת" וכינה את מקבליה "סיקריקים תאבי בצע". ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) טען בעבר על התקציב הזה ש"מדובר באפליית חרדים בידי דתיים. קבעו שיישוב שיש בו יותר מ-3,500 נפש לא יקבל מענק".

מודיעין עילית, צילום: גיא אסיאג מודיעין עילית | צילום: גיא אסיאג מודיעין עילית, צילום: גיא אסיאג

בדצמבר 2016 אישרה ועדת הכספים העברה של 31 מיליון שקל ממשרד הפנים למענקים להתיישבות צעירה ביהודה ושומרון. בשל האישור בסוף השנה ,הסכום לא הוצא בפועל. ועדת הכספים התבקשה לאשר את העברת העודפים לתקציב השנה.

גפני דרש לדעת על פי איזה קריטריונים יחולקו הכספים - אלה של השנה שעברה שהם בעיניו מפלים או קריטריונים חדשים שהונהגו השנה. נציגי משרד הפנים פרטו את הקריטריונים והתברר שהמרכזי שהם הוא מספר היישובים במועצה ורק 8% ניתנים לפי מצב סוציו-אקונומי.

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) תקף בחריפות את החשיבות הנמוכה שמייחסים למצב סוציו-אקונומי ואמר ש"יש חוק אחד למתנחלים וחוק אחד לאחרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות