אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאמנים בליגת כדורסל המכללות בארה"ב צפויים להיעצר בחשד לקבלת שוחד - בין השאר מאדידס צילום: רויטרס

מאמנים בליגת כדורסל המכללות בארה"ב צפויים להיעצר בחשד לקבלת שוחד - בין השאר מאדידס

הרשויות בארה"ב צפויות לעצור עשרה חשודים במסגרת חקירה שבדקה האם מאמנים ועוזרי מאמנים בכמה ממחלקות כדורסל המכללות המובילות קיבלו כספים מגורמים חיצוניים; זאת בתמורה להפעלת לחץ על השחקנים לקשור עצמם אליהם

26.09.2017, 17:29 | שירות כלכליסט
הרשויות בארה"ב צפויות לעצור עשרה חשודים לפחות במסגרת חקירה נרחבת על שוחד וטובות הנאה בכמה ממחלקות כדורסל המכללות המובילות במדינה, כך דיווח היום (ג') הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

החקירה, המתנהלת כבר שנתיים סביב ההתנהלות בליגת כדורסל המכללות (NCAA), בדקה האם המאמנים ועוזרי המאמנים במכללות הללו קיבלו תשלומים מגורמים חיצוניים כמו יועצים פיננסים, סוכנים וחברות בגדים, בתמורה להפעלת לחץ על השחקנים לקשור עצמם אליהם.

שחקנים בליגת ה-NCAA, צילום: איי אף פי שחקנים בליגת ה-NCAA | צילום: איי אף פי שחקנים בליגת ה-NCAA, צילום: איי אף פי

על פי כתבי האישום שהגיש היום (ג') משרד המשפטים האמריקאי, ג'ים גאטו, מנהל השיווק של אדידס, שילם לשחקנים שגייס כדי שיחתמו במכללות שעובדות עם אדידס, ואף שיחתמו על חוזה חסות עם החברה הגרמנית לאחר שהם הופכים לשחקנים מקצועיים. לפי החשדות, התשלומים אורגנו באמצעות שלושה יועצים עסקיים.

לפי כתב האישום, החשודים הבטיחו לשלם 100 אלף דולר למשפחתו של אחד השחקנים שגייסו, ו-150 אלף דולר למשפחה של אחר.

בין החשודים גם ארבעה מאמנים, סוכן, יועץ פיננסי ושופט לשעבר. המאמנים כוללים את לאמונט אוונס, עוזר באוניברסיטת אוקלהומה סטייט, עמנואל ריצ'רדסון, עוזר מאמן באריזונה ווילדקאטס וצ'אק פרסון, עוזר מאמן באוניברסיטת אובורן. האישומים כוללים קבלת שוחד, קשירת קשר והונאה.

החקירה מנוהלת על ידי ה-FBI ומשרד התובע הכללי של מנהטן.

החקירה מפנה את תשומת הלב להליך גיוס השחקנים, שמתחיל כבר בתיכון - שם מוצאות המכללות את השחקנים המובילים, שבהמשך עוברים לליגות המקצועיות. כמו כן, החקירה מכוונת זרקור גם לתפקיד של עוזרי המאמנים בתהליך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות