אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת רוסיה מאיימת לחסום את פייסבוק צילום: אי פי איי

ממשלת רוסיה מאיימת לחסום את פייסבוק

הרשת החברתית נדרשת להחזיק את המידע שהיא אוספת על משתמשיה במדינה בשרתים מקומיים, בין היתר כדי לאפשר לשלטון גישה נוחה אליו. אם לא תציית לדרישה, תיחסם פייסבוק במדינה בשנה הבאה

26.09.2017, 19:44 | שירות כלכליסט
רוסיה מאיימת לחסום את פייסבוק בשנה הבאה, אם הנהלת הרשת החברתית לא תציית לחוקי הגנת המידע במדינה – כך לפי דיווח של CNN.

קראו עוד בכלכליסט

"החוק מחייב את כולם. בכל מקרה נוודא שמצייתים לו – או שהחברה תפסיק לפעול במדינה", אמר אלכסנדר זארוב, מנהל הרוסקומנדזור, גוף רגולציית התקשורת ברוסיה. זארוב מתייחס לחוק שנכנס לתוקף ב-2015, לפיו חברות שאוספות מידע אישי של משתמשים מחויבות לשמור אותו בשטח רוסיה – מה שיקנה לשלטונות גישה למידע בעת הצורך.

ולדימיר פוטין, נשיא רוסיה, צילום: אי פי איי ולדימיר פוטין, נשיא רוסיה | צילום: אי פי איי ולדימיר פוטין, נשיא רוסיה, צילום: אי פי איי

פייסבוק טרם הגיבה להצהרה. טוויטר, לעומתה, כבר הודיעה שתשתף פעולה עם דרישות ממשלת רוסיה. לעומתן, לינקדאין סירבה לציית כשנדרשה לכך אשתקד ולכן נחסמה בנובמבר שעבר.

ברוסיה פעילות מספר רשתות חברתיות, כמעט כולן מנוהלות בידי גורמים המקורבים לקרמלין. הדרישה להשיג גישה נוחה למידע עולה בקנה אחד עם תפיסת הכוח הריכוזית של הנשיא ולדימיר פוטין, ולא ברור כיצד תפעל פייסבוק במקרה זה שכן מדובר בשוק רווחי עבורה. רוסיה, מצידה, יכולה לטעון שהדרישה נועדה להבטיח שלא נעשה שימוש בלתי הולם במידע, מתוך כוונה להגן על אזרחיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות