אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שירות הסנכרון החדש של דל נולד בסטארט־אפ מרעננה צילום: סקרינובייט

בלעדי לכלכליסט

שירות הסנכרון החדש של דל נולד בסטארט־אפ מרעננה

פיתוח של סקרינובייט הישראלית יוטמע בכל המחשבים האישיים מתוצרת דל, ויאפשר לראשונה חיבור בין מכשירי אייפון למחשבים של ווינדוס

27.09.2017, 06:55 | יואב סטולר

יצרנית המחשבים דל השיקה שירות המאפשר סנכרון חדשני בין הסמארטפון לבין המחשב, שפותח בשיתוף פעולה עם הסטארטאפ הישראלי סקרינובייט (Screenovate) מרעננה, כך נודע ל"כלכליסט". התוכנה החדשה תוטמע החל מחודש אוקטובר בכל המחשבים האישיים תוצרת דל, יצרנית המחשבים השלישית בגודלה בעולם. מדובר בפיתוח ראשון שיאפשר חיבור בין מכשירי אייפון המבוססים מערכת ההפעלה IOS אל מחשבי ווינדוס, זאת על אף המגבלות שהנהיגה אפל עד כה שמנעו תקשורת שכזו.

אורן אינדיצקי, צילום: סקרינובייט אורן אינדיצקי | צילום: סקרינובייט אורן אינדיצקי, צילום: סקרינובייט

בסוף השבוע האחרון הוצגו היכולות שפיתחו בסקרינובייט בכנס שערכה דל בבייג'ינג, בהנחייתו של מנהל תחום חדשנות התוכנה בדל אורן אינדיצקי. השירות החדש בו מתגאה יצרנית המחשבים ייתר את הנדידה בין מסך המחשב לבין מסך הטלפון החכם. "הבנתי שהמשתמשים שלנו צריכים כל הזמן לפצל את הקשב שלהם בין שני המכשירים", סיפר אינדיצקי שהגה את הפרויקט, "ראיתי הזדמנות אדירה לדל להיות הראשונים שעושים אינטגרציה מלאה של טלפונים לתוך המחשב". עד כה היישומים שחיברו בין חוויית המשתמש הסלולרית לזו הממוחשבת היו חלקיים והנגישו רק את שיחות הטלפון או הודעות הSMS. באמצעות התוכנה החדשה ההתראות משלל יישומי המובייל יגיעו כולן אל צג המחשב והמשתמש יוכל לנהל את כל הנתונים באמצעות המחשב בלבד.

פתיחתן של ההתראות מהאפליקציות השונות במחשב תתאפשר באמצעות טכנולוגיית מירורינג שתשכפל את המסך ללא כל דרישה מיוחדת מהמשתמש. כך למשל לחיצה על גבי התראה שתופיע בצד השמאלי העליון של המסך תפתח חלון על גבי צג המחשב ותאפשר את הפעילות בו. כמו כן יוכלו המשתמשים לשחק במשחקי המובייל במחשב האישי. בכך תהיה דל הראשונה לאפשר שליטה מלאה ביישומי המובייל השונים ובעצם כזו שתגשר על הבדלי מערכות ההפעלה של המכשירים עצמם.

"לצד ההעברה של כל מה שחשוב בטלפון למחשב כך שהמשתמש תמיד יישאר מעודכן נדרשת פה התאמה. חשוב שהוא יוכל לנהל את השיחה או לקבל את ההודעות שלו מהטלפון תוך כדי שהוא משחק במחשב, צופה בסרט, מכין מצגת או כותב עבודה — אני לא יכול לתפוס לו את כל המסך", הסביר אינדיצקי. "אם אתפוס 30% משטח המסך שלו אני לא באמת עוזר לו, אלא יותר מפריע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות