אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
140 זה לא מספיק: טוויטר מכפילה את מספר התווים ל-280 צילום: גטי אימג'ס

140 זה לא מספיק: טוויטר מכפילה את מספר התווים ל-280

הרשת החברתית משנה את הפורמט: לראיית הנהלתה, 140 תווים זו מגבלה שמרתיעה משתמשים רבים - ואילו 280 היא תצורה נוחה יותר. בשלב זה, נבחנת התכונה החדשה בקרב משתמשים דוברי אנגלית, ספרדית ופורטוגזית

27.09.2017, 08:06 | שירות כלכליסט
טוויטר בנתה עצמה על מסרים קצרים, של 140 תווים. עתה שוברת הנהלת הרשת החברתית את הפורמט - ומאפשרת למספר מצומצם של משתמשים לצייץ ב-280 תווים לציוץ. המטרה: הנגשת טוויטר ומשיכת משתמשים חדשים, שלא מוצאים עונג בניסוח כל מה שיש להם לומר במגבלות של 140 תווים.

קראו עוד בכלכליסט

"מחקר שערכנו גילה שמגבלת התווים היא מקור משמעותי לתסכול בקרב משתמשי טוויטר באנגלית", כתבה החברה בבלוג הרשמי שלה. "כשאנשים לא צריכים לדחוס את מחשבותיהם ל-140 תווים, אנחנו רואים שיותר מהם מצייצים"

ג ג'ק דורסי, מנכ"ל טוויטר | צילום: בלומברג ג

לפי טוויטר , בערך 9% מכל הציוצים בה עומדים על 140 תווים - וברוב השפות, קשה מאוד להעביר מסר בציוץ בודד. לפיכך, בוחנת החברה את התכונה החדשה בכל השפות למעט סינית, יפנית וקוריאנית. בשלב זה, נבחנת התכונה בקרב דוברי אנגלית, ספרדית ופורטוגזית.

ההחלטה הזו של טוויטר צפויה לעורר זעם בקרב משתמשיה הוותיקים; היכולת לדחוס מסרים ורעיונות אל תוך 140 תווים מאפיינת את הצייצנים המושבעים, ויתכן שהם יסתכלו על המבנה החדש כפגיעה במרקם הרשת החברתית במטרה להביא קהל חדש. טוויטר עצמה זקוקה למשתמשים חדשים כמו אוויר לנשימה; קצב הצמיחה שלה איטי מדי לראיית בעלי המניות, מה שמפריע לערך מנייתה לטפס.

השינוי החדש הוא צעד שקידם ג'ק דורסי, מנכ"ל ומייסד טוויטר, שרמז בעבר שיתכן וישנה את הפורמט המקורי של הציוצים. הבחירה ב-140 תווים הגיעה מכוונת טוויטר לאפשר שליחת ציוצים בהודעות SMS - שכן הודעת SMS בודדת כללה 160 תווים, וטוויטר רצתה להכניס גם טקסט וגם שם משתמש (20 תווים).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות