אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד חוזה ענק לאלביט מערכות - 300 מיליון דולר באסיה-פסיפיק צילום: אוראל כהן

עוד חוזה ענק לאלביט מערכות - 300 מיליון דולר באסיה-פסיפיק

ההסכם החדש כולל אספקת מערכות שליטה ובקרה לתקופה של 3 שנים. אתמול הודיעה החברה על חוזה לשנתיים באפריקה, בסכום של 240 מיליון דולר

27.09.2017, 09:43 | מיקי גרינפלד

חוזה גדול נוסף לאלביט מערכות, הפעם באסיה פסיפיק: יום לאחר שדיווחה על חוזה של 240 מיליון דולר באפריקה מודיעה החברה על חוזה חדש, הפעם בהיקף של 300 מיליון דולר, מול מדינה באסיה פסיפיק. החוזה הוא לשלוש שנים, והוא כולל אספקת מערכות שליטה ובקרה.  

קראו עוד בכלכליסט

לפני עשרה ימים הודיעה אלביט מערכות עלארגון מחדש של פעילות הסייבר שלה, שהתנהלה עד כה תחת חטיבת סייברביט (CYBERBIT Solutions). במסגרת השינוי, פעילות הסייבר בתחום המודיעין והביטחון תופרד מסייברביט ותחל לפעול תחת חטיבת היבשה ומערכות התקשו"ב (תקשורת, שליטה ובקרה) של אלביט מערכות - החטיבה המעורבת בעסקה הנוכחית. במקביל, תחת סייברביט תמשיך אלביט מערכות לנהל את פעילות הסייבר המסחרי שלה. השינוי יכנס לתוקף ב-1 בינואר 2018.

החוזה באפריקה עליו דווח אתמול הוא לתקופה של שנתיים, והוא כולל אספקת מערכת אינפרה אדום (DIRCM - Directed Infra-red Counter Measure) להגנה על מטוסים מפני טילי כתף, מערכות רדיו וקשר, מערכות יבשתיות, מערכות מיני-מל"ט והשבחת מסוקים.

בכל הנוגע לפעילות אלביט מערכות באסיה פסיפיק, החוזה האחרון שעליו דיווחה החברה באזור, בחודש אוגוסט, הסתכם ב-93 מיליון דולר. חוזה זה כלל השבחת מטוסי F-5, לתקופה של שלוש שנים. בחודש מאי דיווחה החברה על החוזה הגדול ביותר שלה השנה - עסקה זו כללה אספקת מערך מודיעין למדינה באירופה, בסכום של 390 מיליון דולר. 

ב-15 בנובמבר צפויה אלביט מערכות לפרסם את דוחותיה לרבעון השלישי. מניית החברה בת"א טיפסה ב-34% מתחילת 2017, והמניה המקבילה בניו יורק עומדת על זינוק של 42% מתחילת השנה.  

בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות | צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות