אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוגב מסכם את עבודתו כמנהל רשות החברות: "יש טוב אפילו בפוליטיקה" צילום: אוראל כהן

יוגב מסכם את עבודתו כמנהל רשות החברות: "יש טוב אפילו בפוליטיקה"

במפגש הפרידה של מנהל רשות החברות היוצא, הודה אורי יוגב לפוליטיקאים ששיתפו פעולה עם היוזמה שלו להפסיק את מינוי הדירקטורים על ידי השרים וסיפר על השינויים שעברו החברות הממשלתיות בזמן כהונתו: "אם מישהו היה אומר לי שכל החברות יהיו רווחיות - לא הייתי מאמין"

27.09.2017, 14:14 | עמרי מילמן
"אני אדם אופטימי, אבל אם מישהו היה אומר לי באוקטובר 2013 שהחברות הממשלתיות ירוויחו מעל 3 מיליארד שקל, הייתי אומר שהוא שיכור. אם מישהו היה אומר לי שכל החברות יהיו רווחיות, לא הייתי מאמין. אם מישהו היה אומר לי שכל הדירקטורים החיצוניים בחברות הממשלתיות יעברו את נבחרת הדירקטורים, הייתי אומר שזה לא יכול לקרות". כך אמר היום (ד') מנהל רשות החברות היוצא, אורי יוגב, במפגש הפרידה שלו.

קראו עוד בכלכליסט

יוגב שמר את הביקורת שלו לסוף הנאום, אז אמר "לא אמרתי מילה על שר האוצר משה כחלון, על שר התחבורה ישראל כץ או על השרים חיים כץ ואביגדור ליברמן. ואני לא רוצה להגיד גם היום עליהם כלום. 

מנהל רשות החברות היוצא, אורי יוגב, צילום: אוראל כהן מנהל רשות החברות היוצא, אורי יוגב | צילום: אוראל כהן מנהל רשות החברות היוצא, אורי יוגב, צילום: אוראל כהן

"אבל אני רוצה להגיד כמה מילים טובות על פוליטיקאים שבלעדיהם זה לא היה קורה. הראשון הוא יאיר לפיד שר האוצר, שקיבל אותי לתפקיד ונתן לי את מילתו שלא ימונה אדם שלא מקובל עלי. גם לראש הממשלה אני נותן לא מעט קרדיט".

יוגב הוסיף כי הוא "נותן לא מעט קרדיט לשרים שעם כל הלחץ בפוליטיקה שיתפו איתנו פעולה – אורי אריאל היה הראשון, בוגי יעלון היה השני, ועוזי לנדאו היה באותו זמן ואח"כ אבי גבאי וקבוצה של שרים שבסופו של דבר מינו דירקטורים מהנבחרת, מה שהביא לכך שגם השרים שפחות רצו עשו זאת. הזמן עשה את שלו, אני כן רוצה להגיד מילה- יש טוב אפילו בפוליטיקה. "

יוגב התייחס להצלחה של נבחרת הדירקטורים ואמר כי "21.5 אלף איש הגישו מועמדות לשלוש נבחרות הדירקטורים, כאשר 90% מהאנשים באו רק בשביל להגיד שהם עושים משהו טוב".

יוגב סיפר כי "לפני חמש שנים חשבתי שאין תקומה לחברות ממשלתיות, הייתי משוכנע שאין סיכוי - ועדים מצד אחד, פוליטיקה, ג'ובים, נפוטיזם ושחיתות מהצד השני. טענתי שצריך להפריט את כולן, ועם השנים הבנתי שזה לא מעשי. לך תפריט את חברת החשמל או את רכבת ישראל".

לדברי יוגב, "בתחילת 2012, אחרי שקיבלתי טלפון מאחד מראשי האגפים ברכבת, בן של אישיות פוליטית מפורסמת שלא היה מישהו בצמרת מדינת ישראל שלא עונה לו לטלפון (בנו של משה קצב, ע"מ), בהברקה של רגע, הבנתי שיש סיכוי.

"הבנתי שאם מפרידים בין הפוליטיקה והמינויים - אפשר לשפר את עבודת החברות הממשלתיות, זה יכול להסתדר. הלכתי לראש הממשלה, והצעתי לו את הרעיון - הפסקת המינויים של הדירקטורים על ידי השרים.

"ראש הממשלה קיבל את הרעיון, ושלח אותי לדבר עם יובל שטייניץ, שגם הוא היה בעד. דיברתי עם הראל לוקר מנכ"ל רה"מ, עם גל הרשקוביץ הממונה על התקציבים ועם מיכל עבאדי החשבת הכללית - כולם היו בעד, אבל זה לא זז. הרי לא יכול להיות שפוליטיקאים יחוקקו חוק שיחליש את כוחם.

"בהמשך באה ממשלה חדשה, ניסיתי לנסות לשכנע את האנשים בה, הלכתי לנפתלי בנט הביתה. קיוותי שאולי בין ממשלות בהסכם הקואליציוני יקבלו החלטות. בהמשך נחתה עלי הזדמנות נדירה להפוך להיות ראש רשות החברות ויצאנו לדרך".

יוגב יסיים מחר (ה') את תפקידו באופן רשמי, כאשר מחר וועדת האיתור צפויה להמשיך להיפגש עם המועמדים השונים לתפקיד ואולי אף לקבל החלטה לפני יום כיפור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות