אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קאט דה מידלמן: כל הסיבות לעשות ביטוח בלי סוכן צילום: שאטרסטוק

קאט דה מידלמן: כל הסיבות לעשות ביטוח בלי סוכן

באתרי חברות הביטוח אפשר כבר לקנות ביטוח רכב או דירה בקלות ובמהירות ובלי לחץ של סוכן הביטוח. אז למה אנחנו בכל זאת מתעקשים לממן את עמלות סוכני הביטוח?

27.09.2017, 13:39 | מאת דסי ניר, בשיתוף 9.000.000
כמה פעמים קניתם פוליסת ביטוח לפי המלצת סוכן הביטוח שלכם, בלי להבין בדיוק את כל הפרטים הקטנים ובלי שום יכולת להשוות להצעות אחרות? לנו זה קרה. למרות שלוח השנה במשרד שלנו מציג בגאווה את הספרות 2017 באותיות קידוש לבנה, עדיין היינו צריכים להתקשר לסוכן הביטוח שלנו כדי לקנות ביטוח רכב, ביטוח דירה או אפילו ביטוח נסיעות לחו״ל, ולרוב גם לגשת למשרד שלו. מוטי הסוכן עשה כמה בירורים והציע לנו את ההצעה הכי מקיפה –הכל כולל הכל– ונשבע לנו שזו ההצעה הכי אטרקטיבית. אם נבחר בפוליסת ביטוח אחרת, הזהיר מוטי, יקרה הגרוע מכל – נישאר בלי כיסוי מספק ברגע האמת. מול ההפחדות הללו קשה לעמוד ולכן, כמו ב-95% מהמקרים הקודמים, נכנענו והוצאנו את הארנק לשלם - העיקר שנרגיש בטוחים שברגע האמת יהיה מי שישלם על הנזק. ואז נפל לנו האסימון שאפשר גם אחרת.

אנחנו בטח לא פראיירים: צרכנים 2.0

בשנים האחרונות התרגלנו לחפש טיסות בגוגל ומלונות ב-Booking.com וב-airbnb, להזמין פיצה באפליקציה ותחפושות לילדים מאלי אקספרס, ואפילו לבדוק את חיובי האשראי או לבצע העברות בנקאיות באפליקציה של הבנק. אז איך יכול להיות שרק בביטוח אנחנו ממשיכים להיות תלויים בסוכן ביטוח שיאסוף בשבילנו את המידע ויחליט עבורנו מה האפשרות הטובה ביותר? המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, סבורה גם היא שהאפשרות לקנות ביטוח אונליין צריכה להיות זמינה לכל אחד ובשנתיים האחרונות פעלה נמרצות כדי לפשט את פוליסות הביטוח ולחייב את החברות העוסקות בתחום למסור מידע חיוני למבוטחים באתר החברה.

המידע על סוגי הביטוחים הקיימים זמין כיום בכל אתרי חברות הביטוח ואתרי השוואת מחירי ביטוח צצים מדי יום כמו פטריות אחרי הגשם. כשאפשר לראות בצורה ברורה על מסך המחשב או הנייד איזה פוליסות יכולות להתאים לנו, מה כוללת כל פוליסה ולבחור את התוספות שמתאימות לנו בדיוק, קשה עוד יותר להיזכר למה בדיוק היינו צריכים לעבור דרך מוטי סוכן הביטוח. בכל הנוגע לביטוח רכב, למשל, ניתן למצוא באינטרנט הצעות לביטוח חובה עם ביטוח צד ג׳ בלבד, או ביטוח חובה וביטוח מקיף בלחיצת כפתור בודדת– הצעת המחיר שתקבלו תהיה מותאמת לפרטים שלכם ובנוסף יתאפשר לכם לבחור את התוספות שתרצו – שירותי דרך וגרירה, החלפת שמשות, רכב חלופי ועוד. התאמת הביטוח לצרכים שלכם ובחירת התוספות הרצויות יכולה לחסוך לכם מאות שקלים בשנה. את רכישת הפוליסה ניתן להשלים באתר בכל שעה בתהליך פשוט של מילוי פרטים, או בעזרת מוקד השירות הטלפוני. הפוליסה תנחת אצלכם במייל לאחר הרכישה בלי שתצטרכו לעשות דבר.

רק בביטוח אנחנו ממשיכים להיות תלויים בסוכן שיאסוף לנו מידע ויחליט עבורנו מה האפשרות הטובה ביותר, צילום: שאטרסטוק רק בביטוח אנחנו ממשיכים להיות תלויים בסוכן שיאסוף לנו מידע ויחליט עבורנו מה האפשרות הטובה ביותר | צילום: שאטרסטוק רק בביטוח אנחנו ממשיכים להיות תלויים בסוכן שיאסוף לנו מידע ויחליט עבורנו מה האפשרות הטובה ביותר, צילום: שאטרסטוק

פחות אופציות עבורכם? יותר עמלה לסוכן

תהליכי הדיגיטציה המואצים של חברות הביטוח מאפשרים כיום קבלת הצעת מחיר ורכישת ביטוח אונליין בצורה ידידותית ומהירה, בדיוק כמו הזמנת טיסה או פיצה. גם שם אנחנו משווים בין האפשרויות, בוחרים את התוספות הרצויות ומזמינים. מעבר ליתרונות התהליך הידידותי באינטרנט, חשוב להבין שסוכן הביטוח הוא איש מכירות של חברות הביטוח. מטרתו של כל סוכן היא למכור לכם את הפוליסה שתניב עבורו את העמלה הגבוהה ביותר, גם אם היא פחות מתאימה עבורכם. סוכני ביטוח רבים עובדים עם 2-3 חברות ביטוח בלבד ומנתבים את הלקוחות בין החברות הללו, או עובדים עם חברות רבות אך מציגים רק את קומץ ההצעות הכדאיות עבורם, בהתאם לגובה העמלות שאותן פוליסות מציעות לסוכן. האשליה הנוצרת שאת החלק הארי של שכרו מרוויח הסוכן מחברות הביטוח, כשמה כן היא, אשליה. עמלות סוכני הביטוח למעשה כלולות במחיר הביטוח שתרכשו, כך שאתם משלמים גם עבור הביטוח שלכם –וגם עבור העבודה של מוטי הסוכן.

סוכן ביטוח: אישי, אנושי, ולא תמיד זמין

חלק מהלקוחות מעדיפים לעבוד עם סוכן ביטוח שהם מכירים, כדי לקבל ממנו שירות אישי גם אחרי רכישת הביטוח. אך אי אפשר להשוות את מוטי סוכן הביטוח, שלכל היותר יש לו פקידה או שתיים שעונות לשיחות והוא צריך לטפל בכל בקשה בעצמו, לשירות הישיר של חברות הביטוח, בהן כל המערכות אוטומטיות והן מחזיקות מאות עובדים. באתר חברת הביטוח תוכלו לגשת בכל עת למסמכי הפוליסה שרכשתם, לבקש אישורים אוטומטיים כמו אישור על התשלום או אישור היעדר תביעות, לעדכן על שינוי כתובת ואף להוסיף נהג צעיר לביטוח.

הסוכן יעמוד לצדכם כשתתבעו את הביטוח? לא בטוח

החלק הכי מפחיד בביטוח הוא כמובן רגע התמודדות עם הגשת תביעה לקבלת פיצוי מהחברה. מוטי, כמו סוכני ביטוח רבים, טוען בתוקף שהוא מעניק ללקוחותיו ליווי אישי בהגשת התביעה לחברת הביטוח. מה שמוטי לעיתים שוכח לספר הוא שבמקרים רבים עמלת הסוכן שלו תיפגע אם יהיו הרבה תביעות מצד לקוחותיו. כלומר לסוכן הביטוח יש אינטרס להפחית את היקף התביעות מחברות הביטוח כדי להבטיח את יציבות הכנסותיו. בחברות הביטוח הישירות לעומת זאת, תוכלו להגיש תביעה בקלות ובמהירות באמצעות מילוי טופס ידני או באתר החברה בצירוף המסמכים הנדרשים ומשלוח התביעה – בלחיצת כפתור. כמובן שגם תוכלו גם לעקוב אחר מצב התביעה בקלות ובנוחות מהכורסה בבית.

בפעם הבאה שאתם צריכים לחדש שוב את ביטוח הרכב או ביטוח הדירה או ביטוח נסיעות לחו״ל בדקו והשוו מחירים גם באינטרנט. מוטי אולי ייעלב קצת, אבל כנראה שתופתעו לטובה עד כמה זה קל ופשוט לקבל הצעות ביטוח מגוונות, ברורות ומפורטות בנוחיות ביתכם, ולהשלים את הרכישה בקליק. אחרי פעם אחת לא תבינו איך הסתדרתם אחרת עד היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות