אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשכחו מהרובים: מי רוצה סיבוב על האופנוע המעופף של קלשניקוב?

תשכחו מהרובים: מי רוצה סיבוב על האופנוע המעופף של קלשניקוב?

ענקית הנשק הרוסית מפתחת אופנוע בעל 16 מדחפים ומנוע חשמלי, שיוכל לשאת חיילים לקרב ולפנות פצועים. יתכן שתפותח לו גם גרסה אזרחית, שתוכל להתחרות בקיטי-הוק של לארי פייג'

27.09.2017, 22:17 | ניצן סדן

חברת קלשניקוב היא אולי יצרנית הנשק הקל הכי מפורסמת בעולם; רובי ה-AK47 וה-AK74 שלה מופיעים כמעט בכל זירת לחימה ובכל סרט אקשן או משחק וידאו. עתה חשפה החברה פיתוח חדש, שנועד לשים אותה בחזית הטכנולוגיה הצבאית: אופנוע מעופף.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בעיצוב קטן וקל, המבוסס על 16 מדחפים והנעה חשמלית. הוא הודגם השבוע במפעלי קלשניקוב ברוסיה, אך לא פורסמו נתונים על יכולות כמהירות, טווח או כושר נשיאה מקסימלי.

העיצוב של קלשניקוב שונה מאופנועים מעופפים שכבר נחשפו, כדוגמת הקיטי-הוק שמפותח במימון לארי פייג', מייסד גוגל. האופנוע הרוסי נשען על ריבוי מדחפים, קטנים ולא על שניים גדולים, מה שיכול לצמצם רעש ולסייע בתמרון מדויק יותר.

האופנוע המעופף של קלשניקוב האופנוע המעופף של קלשניקוב האופנוע המעופף של קלשניקוב

קלשניקוב תייעד את האופנוע הזה ליישומים צבאיים - ולא מעט צבאות יוכלו להפיק ממנו תועלת רבה; כלי שכזה יוכל להעביר תחמושת לכוחות קטנים בחזית, לפנות פצועים ואפילו לבצע משימות סיור קדמי חמוש, משימות שנעשות בימים אלה בידי מסוקים.

קטן, פשוט ומעופף קטן, פשוט ומעופף קטן, פשוט ומעופף

ההנעה החשמלית תוזיל משמעותית את הפעלת הכלי, אם כי תגביל את הטווח וכושר הנשיאה שלו. כנראה שלא יישא חימוש כבד יותר ממקלע או מטול רימונים. קלשניקוב צפויה לבנות לו גם מהדורה אוטונומית, שתוכל לשאת יותר מטען ללא משקל המפעיל האנושי. כלי שכזה יוכל לתפקד גם בסביבות שנפגעו בידי נשק כימי, ביולוגי או חלילה גרעיני.  

לא מן הנמנע שקלשניקוב תפתח גם גרסה אזרחית לאופנוע; לצד רובי הסער המפורסמים וציוד כמזל"טים, מייצרת קבוצת קלשניקוב גם סירות ויאכטות אזרחיות ומיכון נוסף למגזר הפרטי.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל-3 אכן בעייתי לשדה הקרב
אבל נראה כלי מדהים לאיזור עירוני. כמו כן, אם יהיה מדובר הכלי אוטונומי אז המצב לחלוטין שונה מחליפות רחיפה לאנשים או מכלי מאוייש. העברת ציוד + פינוי מהיר של פצועים יכולים להשתלב יפה מאוד + לספק הגנה טובה לפצוע (במצב שכיבה כניתן להגן על הפצוע מפגיעת קליעים, וחוסר המידע האם הכלי מחזיר אדם או משמש כהסכת דעת יכול לייצר הרבה בלבול אצל האויב.
ggg  |  28.09.17
3.
הבעיה - לא ישים בשדה הקרב
כשהאמריקאים ניסו לפתוח את החליפה המעופפת הם גילו שני דברים מעניינים, האחד הוא שמשקל הוא ה-בעיה של הדברים הללו, כלומר הם יכולים לשאת בקושי בן אדם עם רובה וכל תוספת הופכת את זה לממש לא יעיל והדבר השני והעיקרי, החיילים הופכים לברווזים במטווח כי המכשירים הללו הם איטיים וקל מאוד לזהות את מי שבתוכם שאין לא הרבה מקום, אם בכלל, להסתתר ממי שיורה עליו.
אבנר  |  28.09.17