אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מציעים לכם רילוקיישן? אלה המקומות הטובים ביותר צילום: Aspire

מציעים לכם רילוקיישן? אלה המקומות הטובים ביותר

סינגפור, שהזרים מהווים 60% מהאוכלוסייה בה, זכתה במקום הראשון בסקר השנתי של HSBC; אילו עוד מדינות נמצאות בצמרת?

27.09.2017, 20:56 | שירות כלכליסט
סינגפור שמרה על מעמדה, זו השנה השלישית ברציפות, כיעד המועדף על מהגרי עבודה, כך לפי הסקר השנתי שמפרסם הבנק הבריטי HSBC.

הסקר, המתפרסם זו השנה העשירית, משווה את התנאים של עובדים ב-46 מדינות ומתבסס על ניתוח מעמיק של תשובות שסיפקו 25,587 מהגרי עבודה מ-159 מדינות על שאלות בשלוש קטגוריות עיקריות הנוגעות למצב הפיננסי (ביטחון תעסוקה, איזון בין העבודה והחיים האישיים וכן הלאה), לאיכות החיים (איכות מערכת הבריאות, ידידותיות התושבים, תרבות וכן הלאה) ולמשפחה (שוויון, עלות גידול ילדים וכן הלאה).

אילוסטרציה אילוסטרציה אילוסטרציה

סינגפור, שהזרים מייצגים 60% מכלל האוכלוסייה, זכתה בבכורה הודות לציונים גבוהים שקיבלה בכל אחת מהקטגוריות. נורבגיה דורגה שנייה לאחר שעלתה ארבעה מקומות לעומת השנה שעברה, ואילו ניו זילנד ירדה מקום אחד והסתפקה השנה במקום השלישי, זאת על אף שנבחרה במקום הראשון בקטגוריית איכות החיים. גרמניה והולנד סוגרות את החמישייה הראשונה. הולנד נבחרה ראשונה בקטגוריית המשפחה.

אוסלו, נורבגיה, צילום: בלומברג אוסלו, נורבגיה | צילום: בלומברג אוסלו, נורבגיה, צילום: בלומברג

קנדה, אוסטרליה, שבדיה, אוסטריה ואיחוד האמירויות הערביות חולשות על המקומות השישי עד העשירי, בהתאמה.

שוויץ מדורגת במקום ה-11, זאת על אף שהיא משלמת לעובדים את השכר הגבוה ביותר. היא נפלה מהמקום החמישי בשנה שעברה בעיקר בגלל ניקוד נמוך בקטגוריות איכות החיים והמשפחה, על רקע הקושי שדיווחו העובדים הזרים בהכרת מקומיים ויצירת חברויות חדשות.

ניו זילנד ניו זילנד ניו זילנד

בריטניה ירדה 13 מקומות למקום ה-35, מתחת לפולין, דרום אפריקה וטורקיה, זאת בשל הברקזיט המתקרב שפגע באמון מהגרי העבודה בעתיד הפוליטי והכלכלי של המדינה. לעומת זאת, ארה"ב טיפסה שלושה מקומות ל-27 הודות לניקוד גבוה בתת הקטגוריה של הזדמנויות קריירה, אך המדינה קיבלה ניקוד נמוך בתחום ההתאקלמות, בעיקר בכל הקשור להשגת ביטוח בריאות ומציאת דיור.

בתחתית הדירוג נמצאת מצרים, ולפניה פרו, ארגנטינה, ברזיל וכווית.

עם זאת, באופן כללי רילוקיישן מתגמל כלכלית ושכר העובדים עולה בשיעור ממוצע של 25%. "החל מבעלות על בתים ועד להכנה לקראת הפנסיה, מהגרי העבודה יכולים להשיג את היעדים ביותר מהירות", מסכמים מחברי הסקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות