אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: חיבורי WiFi בטיסה יכניסו לחברות התעופה 35 מיליארד דולר איור: ערן מנדל

מחקר: חיבורי WiFi בטיסה יכניסו לחברות התעופה 35 מיליארד דולר

יש מחיר לכיבוי "מצב הטיסה" במכשיר: מחקר חדש מראה שהון עתק יזרום לכיסן של החברות עד 2035, משום שייגבו כסף על חיבור הנוסעים לרשת. חברות כדלתא כבר התחילו להציע שליחת SMS בחינם, דרך יישומים שיוכלו להציג פרסומות

27.09.2017, 20:01 | שירות כלכליסט
חברות התעופה בעולם צפויות לגרוף כ-35 מיליארד דולר מגביית תשלום על חיבורי wifi לנוסעים עד 2035. בשנים האחרונות השכילו החברות להבין כי חיבור אינטרנט הינו חיוני עבור המשתמשים, גם כשהם באוויר - והחלו להציע חיבור שכזה.

קראו עוד בכלכליסט

עבור החברות, תהיה זו פרה חולבת: חברת התקשורת הלוויינית אינמרסט, בשיתוף האקדמיה הכלכלית של לונדון, פרסמה הערכה לפיה צפוי החיבור לעלות כ-4 דולר לנוסע, שיגולמו באופן סלקטיבי או מהעלאה גורפת של מחיר הכרטיס.

חיבור רשת בטיסה? היכונו לשלם חיבור רשת בטיסה? היכונו לשלם חיבור רשת בטיסה? היכונו לשלם

התשתית הטכנית לחיבור מורכבת יותר מחיבור סטנדרטי וכוללת עלויות נלוות לחברות התעופה - אך אינה מסובכת או מסכנת את בטיחות הטיסה. בעוד כאן בישראל אנו רגילים לגלוש בחינם מכל wifi, במדינות רבות יש לשלם על החיבור (למשל, במלונות) או להירשם לשירות כדי לקבל גישה לרשת. התייקרות שירותי הטיסה עומדת בסתירה בולטת להתייעלות כלי הטיס ואחזקתם, שאיפשרה מהפכת הביג דאטה של השנים האחרונות.

חברת דלתא האמריקאית, שהבינה לאן נושבת הרוח, הודיעה היום (ד') כי תאפשר לנוסעיה לשלוח הודעות טקסט בחינם, דרך אפליקציית Gogo. לחברה יש 1,300 מטוסים, שרק ל-130 מהם אין חיבור WiFi. אפליקציית Gogo משמשת מספר חברות תעופה גדולות ומספקת תכנים מקוונים למיניהם. יש להניח שבדומה לדלתא, יציעו חברות נוספות גלישה דרך יישומים נפרדים, במטרה להרוויח כסף מפרסומות ואיסוף מידע פרטי, בדומה לחברות טכנולוגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות