אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות מעצר מנכ"לית יוקום הישראלית: ה-FBI מגביר את המאבק באופציות בינאריות צילום: שאטרסטוק

בעקבות מעצר מנכ"לית יוקום הישראלית: ה-FBI מגביר את המאבק באופציות בינאריות

לאחר שהבולשת עצרה בראש השנה את לי אלבז, מנכ"לית יוקום שמפעילה את אתר שיווק האופציות הבינאריות ביינארי בוק, קיבל ה-FBI צו חיפוש שמחייב את גוגל להעביר אליה תכתובות מייל מאתר שיווק אופציות בינאריות נוסף

28.09.2017, 09:36 | שירות כלכליסט

הבולשת הפדרלית האמריקאית (FBI) החלה להגביר את מאמציה במאבק בהונאות בשוק ההון באמצעות אתרי סחר באופציות בינאריות.

אמש (ד') קיבלה הבולשת הפדרלית בארצות הברית צו חיפוש שמחייב את גוגל להעביר אליה תכתובות דואר אלקטרוני מהאתר ספוטאופשן.

קראו עוד בכלכליסט

לפי האתר Financial Feed, המהלך הגיע לאחר שהבולשת עצרה בראש השנה את הישראלית לי אלבז, מנכ"לית יוקום, שמפעילה את האתר ביינארי בוק.

אנשי המכירות הסתירו מהלקוחות את העובדה שהם מרוויחים מכך שהלקוחות מפסידים את השקעתם, צילום: שאטרסטוק אנשי המכירות הסתירו מהלקוחות את העובדה שהם מרוויחים מכך שהלקוחות מפסידים את השקעתם | צילום: שאטרסטוק אנשי המכירות הסתירו מהלקוחות את העובדה שהם מרוויחים מכך שהלקוחות מפסידים את השקעתם, צילום: שאטרסטוק

אלבז עשויה להישפט ל-20 שנה בכלא על עברות הונאה.

אלבז נעצרה כשנחתה בנמל התעופה קנדי בניו יורק בטיסה מישראל. היא שוחררה למעצר בית אצל דודתה שמתגוררת בארה"ב בתמורה לערבות של 1.8 מיליון דולר.

לפי החשד, תחת ניהולה של לי אלבז, סוכני השיווק של ביינארי בוק הבטיחו לאלפי משקיעים החזרים גבוהים בסיכון נמוך על כספם. אנשי המכירות הטלפוניים הציגו את עצמם כברוקרים, מבלי לגלות שהם עובדים מישראל. עובדה נוספת שהסתירו אנשי המכירות מהלקוחות היא שהם מרוויחים מכך שהלקוחות מפסידים את השקעתם.

אופציות בינאריות הן מכשיר פיננסי שלמעשה מאפשר להמר על מגמה של נייר ערך, סחורה, מטבע חוץ וכדומה, בתוך זמן נתון. כך למשל, יכול המשקיע להמר על עלייה בשער הדולר בין שעה 08.00 בבוקר ל-14.00 בצהריים. אם הוא טעה, הוא מפסיד את ההימור. אם צדק, הוא מרוויח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות