אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגיש הטלוויזיה דניאל פאר הלך לעולמו צילום: עטא עוויסאת

מגיש הטלוויזיה דניאל פאר הלך לעולמו

המנחה והקריין דניאל פאר, שעבד במשך עשרות שנים ברשות השידור, הלך לעולמו בגיל 74. פאר הגיש בין היתר את התוכניות "כלבוטק", "מבט" ו"על גלגלים" וכן את האירוויזיון שנערך בישראל, היה שותף ברגעים שהפכו להיסטוריה ישראלית והפך לחלק מפניה של הטלוויזיה במדינה

28.09.2017, 09:49 | ynet

מגיש הטלוויזיה דניאל פאר, מי שהיה מזוהה עם השידור הישראלי עוד מתחילת דרכו, הלך לעולמו בגיל 74. פאר אושפז בתחילת השבוע בבית החולים שערי צדק בירושלים לאחר שלקה באירוע המוחי. הרופאים נאבקו על חייו אך הבוקר נאלצו לקבוע את מותו. הוא יובא למנוחות מחר (שישי) בבית העלמין האלטרנטיבי בגבעת ברנר בשעה 11:00. פאר הותיר אחריו אישה, ארבעה ילדים ועשרה נכדים.

איש הטלוויזיה ירון פאר, בנו של דניאל, אמר ל-ynet: “אבא נלקח מאיתנו בחטף, נפגשנו לפני החג ותכננו להיפגש גם אחריו. אבל ישבנו לצדו במהלך הימים האחרונים ליד המיטה בבית החולים. אבא היה מה שהוא היה בחוץ - פס ייצור שבודדים יצאו ממנו. היה איש טוב ומיטיב, נעים הליכות, הוא לא ידע לכעוס, לא היה איש שנפגע ממנו. מצד שני הוא גם לא ידע למרפק את עצמו ולדחוף את עצמו, אבל הוא חי בשלום עם עצמו".

פאר היה אחד המגישים הוותיקים והבולטים ביותר בטלוויזיה הישראלית. לאורך השנים הגיש תוכניות טלוויזיה רבות ברשות השידור, שבה עבד במשך עשרות שנים, והיה שותף לכמה מרגעיה הזכורים ביותר - מהאירוויזיון בישראל ועד תחילת השידור בצבע.

 

 

דניאל פאר, צילום: עטא עוויסאת דניאל פאר | צילום: עטא עוויסאת דניאל פאר, צילום: עטא עוויסאת

 

דניאל פאר נולד ב-1943. את דרכו המקצועית החל עם שחרורו מצה"ל כאשר עבד בתפקיד עורך במחלקה הישראלית של שידורי ה-BBC בלונדון. בהמשך התקבל לקול ישראל כקריין. ב-1970 עבר למחלקת החדשות בטלוויזיה והגיש תוכניות כמו "מבט", "בוקר טוב ישראל" וכן "כלבוטק" – שהיה המנחה הראשון שלה. בשנות ה-80 היה בין מנחי תוכנית האירוח "בשעה טובה" וערך והנחה את תוכנית הרכב "על גלגלים".

ב-1983 היה השדר הראשון שהגיש (לצידה של דליה מזור) תוכנית בצבע. "ערב טוב, נכון, מהערב אנחנו בצבע", אמר - ועשה היסטוריה.

 

 

פאר באולפן כלבוטק ב-1976, צילום: דוד רובינגר פאר באולפן כלבוטק ב-1976 | צילום: דוד רובינגר פאר באולפן כלבוטק ב-1976, צילום: דוד רובינגר

 

 

בנוסף הנחה פאר משדרים מיוחדים רבים בתחום החדשות והתרבות, בהם תחרויות קדם אירוויזיון ופסטיבלי זמר. ב-1979 הגיש עם ירדנה ארזי את האירוויזיון שהתקיים באותה שנה בבנייני האומה בירושלים – ובו זכתה ישראל במקום הראשון בפעם השנייה ברציפות עם השיר "הללויה".

ב-2010 פרש מרשות השידור לאחר 48 שנים. "היה טוב, וטוב שהיה", אמר באירוע הפרידה הגדול שנערך לכבודו ברשות. "הכי אתגעגע לאנשים. את המצלמה אני גם אוהב אהבה גדולה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות